חדשות

צעד אחד נוסף לקראת טיפול בממאירויות ראש וצוואר ללא כימותרפיה (מתוך כנס ה-ESMO)

29/10/2018

 

בחולים עם ממאירות ראש-צוואר חוזרת או גרורתית עם ביטוי גבוה יחסית של PD-L1 (Programmed Death Lignad 1) ניתן יהיה בסופו של דבר לבחור בטיפול קו-ראשון ב-Pembrolizumab (קיטרודה), במקום טיפול כימותרפי מסורתי, כך מדווחים חוקרים במהלך הכנס השנתי מטעם ESMO (European Society of Medical Oncology).

 

למסקנה זו הגיעו מומחים בעקבות תוצאות מחקר KEYNOTE-048, המחקר הראשון להערכת טיפול אימונותרפי כטיפול קו-ראשון באוכלוסיה זו. הממצאים החדשים הצביעו על שיפור בהישרדות הכוללת, בהשוואה לטיפול ראשוני בכימותרפיה סטנדרטית.

 

במסגרת המחקר ערכו החוקרים השוואה של הטיפול ב-Pembrolizumab בלבד אל מול טיפול כימותרפי סטנדרטי, המבוסס על Cisplatin, בחולים שסווגו לפי ביטוי PD-L1. בנוסף, הם השוו את משלב Pembrolizumab עם טיפול כימותרפי המבוסס על Carboplatin, אל מול טיפול כימותרפי סטנדרטי בלבד, ללא תלות בביטוי PD-L1.

 

מדגם המחקר כלל 882 חולים, אשר חולקו באקראי לאחת משלוש קבוצות טיפול: Pembrolizumab בלבד למשך עד 35 מחזורי טיפול; Pembrolizumab עם Carboplatin ו-5-FU למשך שישה מחזורים ולאחר מכן Pembrolizumab לסך כולל של 35 מחזורי טיפול; טיפול כימותרפי סטנדרטי, שכלל שישה מחזורים של Cetuximab, Cisplatin ו-5-FU, לאחריו Cetuximab פעם בשבוע.

 

החוקרים השלימו שתי השוואות עיקריות: Pembrolizumab בלבד (310 חולים לעומת טיפול כימותרפי סטדנרטי (300 חולים); Pembrolizumab עם כימותרפיה (281 חולים) לעומת טיפול סטנדרטי (270 חולים).

 

מהתוצאות עלה כי Pembrolizumab לבד הביא להארכת ההישרדות הכוללת ב-39%, בהשוואה לטיפול כימותרפי סטנדרטי בחולים עם ביטוי PD-L1 של לפחות 20% והארכת הישרדות כוללת ב-22% באלו עם ביטוי של לפחות 1%.

 

עם זאת, טיפול אימונותרפי לווה בקיצור לא-משמעותי של ההישרדות ללא-התקדמות החולים ושיעורי תגובה כוללת שהיו נמוכים יותר משמעותית, בהשוואה לטיפול כימותרפי. עם זאת, משך התגובה, כאשר זו תועדה, היה ארוך כמעט פי חמש והטיפול ב- Pembrolizumab לווה בפחות אירועים חריגים, בהשוואה לטיפול כימותרפי.

 

בחלק השני של המחקר, הטיפול המשולב ב- Pembrolizumab עם טיפול כימותרפי, אשר נבחן בכל החולים החדשים, ללא תלות בביטוי PD-L1, הביא להארכת הישרדות כוללת ב-23%, בהשוואה לטיפול כימותרפי סטנדרטי, אך לא תועדה תועלת מבחינת ההישרדות ללא-התקדמות, שיעורי תגובה כוללים, או סבילות הטיפול.

 

החוקרים מציינים כי למרות שיעורי התגובה הכוללים הנמוכים יותר ומשך ההישרדות ללא-התקדמות הקצר יותר עם טיפול אימונותרפי בלבד, הטיפול הביא להארכת חיי החולים גם כאשר הממאירות המשיכה להתקדם, ממצאים המרמזים לכך שיש לשקול אפשרות זו כטיפול קו-ראשון במקרים של ממאירות ראש צוואר חוזרת או גרורתית.

 

מתוך כנס ה-ESMO

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני