חדשות

המוטאציה החדשה של נגיף הקורונה מדבקת יותר (Imperial College London)

04/01/2021

 

המוטאציה החדשה של נגיף הקורונה זוהתה לראשונה בדרום אנגליה ומלווה בסיכון גבוה יותר להדבקה, בהשוואה לזן המקורי, כך עולה מנתונים חדשים מאנגליה.

 

מנתונים מוקדמים מבריטניה עלו השערות כי ההדבקה המשוערת במוטאציה החדשה של נגיף הקורונה הייתה גבוהה יותר ב-56% ועד 70%. מהנתונים העדכניים עלה כי שכיחות המוטאציה החדשה עלתה משמעותית בכל האזורים באנגליה.

 

החוקרים בחנו את הנתונים האפידמיולוגים והגנטיים, כולל 1,904 גנומים בין אוקטובר ועד 5 בדצמבר. הם זיהו קורלציה גבוהה בין SGTF (S-Gene Target Failure) במהלך בדיקת PCR לזיהוי COVID-19 ושכיחות המוטאציה החדשה, עדות לכך ש-SGTF עשוי לשמש כסמן לזיהוי הווריאנט החדש באוכלוסיה.

 

למוטאציה החדשה של נגיף הקורונה יכולת הדבקה גבוהה יותר משמעותית כאשר שכפול הנגיף עשוי לנוע בין 1.4 עד 1.8, שיעורים גבוהים ב-0.4-0.7 נקודות, בהשוואה לנגיף הקורונה המקורי.

 

החוקרים הסבירו כי הם זיהו קשר ברור מאוד בין תדירות SGTF ובין העליה בהיקף המקרים כמעט בכל האזורים. עוד תוארה עליה קטנה אך משמעותית בהיקף המקרים של המוטאציה החדשה בקרב צעירים מתחת לגיל 20, גם לאחר תקנון לערפלנים שונים. מספר גורמים עשויים לעמוד בבסיס הנטייה של המוטאציה החדשה של נגיף הקורונה לפגוע יותר בצעירים, כולל עליה בשיעורי ההדבקה של המוטאציה החדשה, נטייה גבוהה יותר לזיהום בקרב צעירים, או תסמינים משמעותיים יותר במקרים של הדבקה בווריאנט החדש.

 

החוקרים מזהירים כי דרושים מחקרים נוספים בנושא.

 

Imperial College London 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני