חדשות

האם יש מקום לשנות את פרוטוקולי הבידוד של חולים מדוכאי חיסון עם COVID-19? (מתוך N Engl J Med)

02/12/2020

 

מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת New England Journal of Medicine עולה כי חולי סרטן עם COVID-19 מפיצים את נגיף הקורונה למשך עד חודשיים לאחר הופעת תסמיני המחלה הנגיפית. מבין 20 חולי סרטן עם COVID-19 ודיכוי של מערכת החיסון, בשלושה חולים עדיין הייתה עדות לנגיף בתרביות לאחר למעלה מ-20 ימים מהופעת התסמינים.

 

החוקרים התבססו על תרביות תאים לזיהוי נגיפים ויאבילים בדגימות שנאספו מדרכי הנשימה של 18 חולי סרטן לאחר השתלת מח עצם או טיפול CAR T-cell ושני חולים עם לימפומה. 15 מהחולים הללו קיבלו טיפול פעיל או כימותרפיה. 11 מהחולים פיתחו COVID-19 בדרגה חמורה.

 

רנ"א של הנגיף זוהה למשך עד 78 ימים לאחר הופעת התסמינים ונגיפים ויאביליים זוהו ב-10 מבין 14 דגימות מחלל האף והלוע ביום הראשון לבדיקת המעבדה. ב-3 מבין 5 חולים עם דגימות לאורך המעקב תועדה גדילה של הנגיף בתרבית לאורך למעלה מ-20 ימים. כל החולים הללו היו לאחר השתלת מח עצם אלוגנאית או טיפול CAR T-Cell במהלך ששת החודשים הקודמים והיו שליליים לנוכחות נוגדנים כנגד הנגיף. שניים מהחולים הללו פיתחו COVID-19 בדרגה חמורה וקיבלו טיפולים ניסיוניים.

 

ניתוח גנומי של רנ"א נגיפי בדגימות חולים לא הדגים שינויים מג'וריים לאורך הזמן, עדות לכך שממצאי המחקר תאמו לזיהום פרסיסטנטי.

 

החוקרים כותבים כי ייתכן ויש מקום לשינוי ההנחיות הנוכחיות בנוגע לאמצעי בידוד בשל קורונה של חולים מדוכאי חיסון.

 

N Engl J Med 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני