מאמרי מערכת

מה התחדש ביל''ד בנובמבר 2017 ? סקירתו החודשית של פרופ' יודפת, החברה ליל''ד

04/12/2017

סקירת עיתונות / נובמבר 2017

 

 

מה חדש בהנחיות 2017 האמריקאיות לאיבחון וטיפול ביל"ד?

ב - American Heart Association (AHA) Scientific Sessions 2017 שהתקיימו במחצית נובמבר הוצגו ההנחיות החדשות לאיבחון וטיפול ביל"ד שהושפעו מתוצאות מחקר SPRINT ועיקרן מכוונות לטיפול במרפאה אם כי קיימת התייחסות למדידות לחץ הדם מחוץ למרפאה. 
להמשך קריאה 

מה הראו התוצאות העדכניות של מחקר SPRINT?

לממצאי מחקר SPRINT היתה השפעה מכרעת על ההנחיות האמריקאיות החדשות ויהיה מעניין לבצע מחקרים שיבדקו את תוצאות הטיפול בחולי יל"ד על פי המדדים החדשים של המדידות הביתיות ו ה – ABPM. 
להמשך קריאה 

האם צריכת מזון חריף (מפלפלים חריפים) מורידה את צריכת המלח ואת לחץ הדם?

מטרת המחקר הסיני, הרב-מרכזי, האקראי וכפול הסמיות שחלקו היה מסוג "חתך" וחלקו התערבותי היתה לבדוק את השפעת העדפת מזון מלוח וחריף על צריכת המלח ולחץ הדם. העדפה אישית לסף גבוה מאד למליחות נבדקה לפי סבילות המשתתפים לריכוז עולה של מלח. 
להמשך קריאה 

האם צמצום בצריכת מלח מוריד את קשיות העורקים בחלקו גם ללא הורדת לחץ הדם? סקירה סיסטמית ומטה-אנליזה.

מטרת הסקירה והמטה-אנליזה שנערכה ע"י חוקרים מאיטליה היתה לבדוק השפעת צמצום בצריכת מלח על קשיות העורקים. אותרו 14 מחקרים אקראיים עם 431 משתתפים עם זמן התערבות בין שבוע ל – 6 שבועות. 
להמשך קריאה 

האם הורדה בצריכת מלח וכלכלת DASH מורידות את לחץ הדם עם השפעה מובהקת באלו עם ערכי לחץ דם גבוהים מאד?

מטרת המחקר האמריקאי היתה לבדוק את ההשפעה היחסית של רמת נתרן נמוכה לעומת גבוהה, DASH לעומת בקרה ושתיהן (נתרן נמוך-DASH לעומת נתרן גבוה- תזונת בקרה) על לחץ הדם הסיסטולי בבסיס. 
להמשך קריאה 

האם התפתחות של עקומת J באירועים ה – CV בלחץ דיאסטולי נמוך בחולים כליליים אינה נגרמת רק בגלל לחץ פעימה גבוה?

מטרת המחקר הבין לאומי היתה לבדוק האם הסיכון המוגבר שקשור בלחץ דיאסטולי נמוך משקף עלייה בלחץ הפעימה בלבד. המחקר נערך בקרב 22,672 חולי יל"ד עם מחלה כלילית מתוך מסד הנתונים CLARIFY 
להמשך קריאה 

האם לחץ האוויר מלבד הטמפרטורה הוא גורם סיכון לאירועים מוחיים דימומיים בחולי יל"ד?

מטרת המחקר האוסטרו-גרמני היתה לבדוק השפעות עונתיות ומטאורולוגיות לאירועים מוחיים דימומיים בחולי יל"ד. הנתונים נלקחו ממחקר בין לאומי, רב-מרכזי והחולים חולקו בהתאם לסיבה משוערת של האירוע המוחי. 
להמשך קריאה 

האם להורדת לחץ הדם הסיסטולי מתחת ל – 140 ממ"כ אין כל השפעה בהורדת הסיכון הCV והתמותה פרט לחולים כליליים? – סקירה סיסטמתית ומטה-אנליזה.

מטרת הסקירה והמטה-אנליזה שנערכה ע"י חוקרים שוודיים היה להעריך את הקשר בין הטיפול להורדת לחץ הדם עם התמותה ומחלה CV ברמות שונות של לחץ הדם. נכללו מחקרים קליניים עם מעקב לפחות של 1,000 חיי-מטופל תוך השוואה תרופות להורדת לחץ הדם לעומת פלצבו או יעדים שונים של לחץ הדם. 
להמשך קריאה 

האם הקשר בין התמותה מכל סיבה לממוצע לחץ הדם הסיסטולי בטיפול תלוי בלחץ הדם הבסיסי? עיבוד ממחקר LIFE

במחקר SPRINT נמצא כידוע שהורדת לחץ הדם הסיסטולי מתחת ל – 120 ממ"כ היתה קשורה בשיעור נמוך של אירועים CV ותמותה. במחקר LIFE נמצא שערכים נמוכים של לחץ הדם הסיסטולי היו קשורים בעלייה בתמותה. 
להמשך קריאה 

האם ניתוח בריאטרי מוריד את לחץ הדם בחולים שמנים עם יל"ד?

מטרת המחקר האקראי, החד-מרכזי ללא סמיות שבוצע בברזיל היתה לבדוק השפעת ניתוח בריאטרי באנשים שמנים (BMI בין 30 ל – 40) עם יל"ד. החולים הוקצו אקראית או לניתוח מעקף קיבה (Roux-en-Y) ביחד עם טיפול תרופתי או לטיפול תרופתי בלבד. 
להמשך קריאה 

האם לחץ דיאסטולי גבוה יותר בחולים עם עבר CV קשור בסיכון נמוך ל- CV בעתיד?

מטרת המחקר ההולנדי היתה לבדוק האם לחץ דיאסטולי נמוך קשור בסיכון גבוה לאירועים CV באנשים עם היסטוריה של מחלה CV כמייצגת הפרעה וסקולרית. 
להמשך קריאה 

האם רמת הסמן הדלקתי בפלסמה – הליגנד המסיס CD40 עולה ביל"ד של החלוק הלבן וביל"ד קבוע?

מטרת המחקר הסיני היתה לבדוק את רמת הליגנד המסיס (CD40 (sCD40L בפלסמה והקשר לעיבוי האינטימה-מדיה של עורק התרדמה בבריאים ובחולים עם יל"ד של החלוק הלבן או יל"ד קבוע. 
להמשך קריאה 


להמשך קריאה באתר

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני