חדשות

מסמך המלצות מטעם ה-USPSTF בנושא בדיקות סקר ליתר לחץ דם (מתוך המלצות ה-USPSTF)

25/06/2020

 

טיוטת המלצות מטעם ה-US Preventive Services Task Force תומכת בהשלמת בדיקות סקר של כלל המבוגרים לזיהוי לחץ דם גבוה במטרה לשפר את מצבם הבריאותי. המומחים קבעו המלצה בדירוג A למדידת לחץ דם במרפאה בכלל המבוגרים בגילאי 18 שנים ומעלה. טרם התחלת טיפול תרופתי יש מקום להשלים מדידות לחץ דם מחוץ למרפאה.

 

באופן כללי, הסף להגדרת יתר לחץ דם נקבע ע"י ארגונים שונים בטווח שבין 130/80 מ"מ כספית ומעלה או 140 מ"מ כספית ומעלה. לצורך ההמלצות הנוכחיות, המומחים בחנו את העדויות ממחקרים קודמים שכללו כל סף להגדרת יתר לחץ דם.

 

המומחים מסבירים כי אבחנה של יתר לחץ דם בעקבות בדיקות סקר והטיפול לאיזון לחץ הדם עשויים להביא לירידה משמעותית בשיעורי התחלואה והתמותה בטווח הארוך. בחולים מעל גיל 40 שנים וכל אחד עם גורמי סיכון למחלות לב וכלי דם, יש מקום להשלים בדיקת לחץ דם כל שנה.

 

בדיקות סקר לעיתים פחות תדירות – אחת ל-3-5 שנים – מתאימות במבוגרים בגילאי 18-39 שנים שאינם בסיכון מוגבר ליתר לחץ דם ועם מדידות לחץ דם קודמות בטווח התקין.

 

המומחים מציינים כי ההמלצות החדשות די דומות למסמך ההמלצות משנת 2015 והמסמך הנוכחי מחזק את ההמלצות הקודמות. הם כותבים כי ישנה ודאות רבה כי סך התועלת של בדיקות הסקר ליתר לחץ דם במבוגרים היא משמעותית.

 

השינוי הקטן היחיד מההנחיות משנת 2015 נוגע להבחנה בין לחץ דם גבוה במדידה אחת ובין יתר לחץ דם, המוגדר בנוכחות עליה ממושכת בלחץ הדם כפי שנקבע במדידה במרפאה ומחוץ למרפאה.

 

מתוך המלצות ה-USPSTF

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני