חדשות

שיעורי תגובה והישרדות גבוהים עם משטר טיפול המבוסס על Brentuximab Vedotin כנגד מחלת הודג'קין בילדים (J Clin Oncol)

10/04/2021

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Oncology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי שילוב Brentuximab Vedotin במשטר הטיפול כנגד מחלת הודג'קין בסיכון-גבוה בילדים הינה גישה נסבלת היטב המפחיתה משמעותית את החשיפה לקרינה ומובילה לתוצאות מצוינות.

 

Brentuximab Vedotin מאושרת לשימוש במבוגרים עם מחלת הודג'קין קלאסי וכעת ניתן במקום Vincristine כחלק ממשטר הטיפול OEPA/COPDac (Vincristine, Etoposide, Prednisone ו-Doxorubicin/Cyclophosphamide, Vincristine, Prednisone ו-Dacarbazine) בילדים ומתבגרים עם מחלת הודג'קין קלאסית במסגרת מחקר בתווית-פתוחה, שכלל חולים עם מחלה בשלב IIB, IIIB, או IV. קרינה לבלוטות לימפה במינון 25.5 Gy ניתנה בתום כל הטיפול הכימותרפי רק לאתרים בהם לא תועדה תגובה מלאה בעת הערכת תגובה מוקדמת לאחר שני מחזורי טיפול.

 

המטרות העיקריות של המחקר היו לבחון את הבטיחות והיעילות של משלב זה, כולל הערכת הפוגה מלאה ושיעורי ההישרדות ללא-אירועים ושיעורי ההישרדות הכוללים לאחר שלוש שנים.

 

מדגם המחקר כלל 77 חולים, 27 מהם (35%) השיגו הפוגה מלאה ולא נדרשו לטיפול קרינתי. חולים שקיבלו טיפול קרינתי טופלו לשארית רקמה לימפטית.

 

לאחר חציון מעקב של 3.4 שנים, שיעורי ההישרדות ללא-אירועים לאחר שלוש שנים עמדו על 97.4% ושיעורי ההישרדות הכוללים עמדו על 98.7%.

 

בחולה אחד שקיבל טיפול קרינתי תועדה התקדמות מחלה בתום הטיפול וכעת הינו ללא-מחלה מזה למעלה משש שנים לאחר טיפול הצלה. עוד תועד מקרה תמותה אחד לא-צפוי.

 

נוירופתיה בדרגה 3 תועדה רק ב-4% מהחולים.

 

לסיכום, שילוב Brentuximab Vedotin במסגרת משטר הטיפול הכימותרפי בילדים ומתבגרים עם מחלת הודג'קין בסיכון-גבוה הינה גישה נסבלת היטב, המובילה לירידה משמעותית בחשיפה לקרינה ומובילה לתוצאות מצוינות מבחינת הישרדות ללא-אירועים והישרדות כוללת.

 

 

J Clin Oncol 2021

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני