חדשות

פלוריסטם מצטרפת למאגד CRISPR-IL הלאומי לקידום הפיתוח של פתרונות לעריכה גנומית עבור מוצרים בתחום מדעי החיים (הודעת פלוריסטם)

04/06/2020


• שיתוף הפעולה יאפשר לפלוריסטם לפתח טכנולוגיות חדשות בשילוב עם פלטפורמת PLX שלה
• מאגד  CRISPR-IL נתמך על ידי הרשות לחדשנות הישראלית, כחלק מתכנית
 Bio-Convergence, הכוללת אנשי אקדמיה ותעשייה מובילים בתחום הבינה המלאכותית (AI) ועריכה גנומית

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית פלוריסטם, דיווחה היום (ד') כי נבחרה לשמש כחברה במאגד CRISPR-IL, הממומן על-ידי רשות החדשנות של ישראל CRISPR-IL. המאגד כולל חברות מובילות, מוסדות רפואיים ואקדמיים ונועד לפתח פתרונות מקיפים לעריכת גנומית המבוססים על בינה מלאכותית (AI). מוצרי הדור הבא שיפותחו בקבוצה אמורים לשמש לעריכת הגנום של מינים רבים לרבות דנ"א של בני אדם, צמחים ובעלי חיים. עריכת הגנום שימושית ליישומי פארמה, חקלאות וחקלאות ימית. רחלי אופיר, סמנכ"לית למחקר וקניין רוחני בפלוריסטם, תעמוד בראש קבוצת העבודה של CRISPR-IL לתחום הפארמה.

רשות החדשנות של ישראל תממן את CRISPR-IL בתקציב כולל של 36 מיליון ש"ח, או כ-10 מיליון דולר, למשך 18 חודשים עם אפשרות להארכת התקופה ב-18 חודשים נוספים ובתקציב נוסף. נציגי רשות החדשנות ב- CRISPR-IL כוללים חברות מובילות ומוסדות רפואיים ואקדמיים.
בין חברי CRISPR-IL נכללות חברות מובילות רבות, ביניהן, BTG- ביו טכנולוגיה כללית ישראל, Colors Farm, Hazera Seeds, NRgene, Evogene, TargetGene Biotechnologies ו-
  ,Rahan Meristem Ltdמוסדות רפואיים הכוללים את המרכז הרפואי שיבא, המרכז הרפואי שניידר לילדים; ומוסדות אקדמיים, ביניהם, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת בן גוריון, האוניברסיטה העברית בירושלים, מכון ויצמן למדע, המרכז הבינתחומי בהרצליה ואוניברסיטת תל אביב. 

CRISPR הינה טכנולוגית עריכת גנום לגילוי ושינוי רצפי DNA, המשמשת ככלי ליצירת שינויים גנטיים. הטכנולוגיה מאפשרת לפתח מוצרים ביולוגיים ייחודיים ותרופות חדשניות תוך קיצור תהליך הפיתוח והפחתת עלותו. פיתוחים עכשוויים באמצעות CRISPR מתמקדים בתחומים מדויקים בדנ"א אך הם מתמודדים עדיין עם כמה אתגרים המונעים שימוש נרחב בכלי טכנולוגי זה, לרבות (א) עריכה בלתי מכוונת באזורים שונים של הגנום (ב) חוסר יעילות בעריכה ו(3) כלי מדידה שאינם מדויקים דיים בכדי לוודא אם השינויים היו אפקטיביים כמתוכנן.

מאגד CRISPR-IL יפעל לפיתוח מערכת מבוססת בינה מלאכותית (AI) אשר תייטיב את תהליכי העבודה בעריכת הגנום למשתמשים. המערכת תעניק פתרון כולל, החל מממשק משתמש ועד למדידה מדוייקת של יעילות העריכה הגנומית. המערכת צפויה לכלול תכנון חישובי של עריכת ה- DNA באתר המטרה, עם מספר מינימלי של עריכות בלתי מכוונות, לשפר את יעילות העריכה הגנומית ולספק כלי מדידה מדוייק אשר יוודא שהעריכה התבצעה כפי שתוכנן.
מנכ"ל ונשיא פלוריסטם, יקי ינאי מסר: "טכנולוגיית  CRISPRיוצרת אפשרויות טכנולוגיות חדשות בתחום הרפואה המותאמת אישית והרפואה המשקמת. אנו רואים בטיפול תאי ובעריכה גנומית שיטות בעלות סינרגיה גבוהה לטיפול וריפוי מחלות בטכנולוגיות מתקדמות. פלוריסטם שמחה להביא את הטיפול בתאים האלוגנאיים והתמחות הייצור שלה למאגדCRISPR-IL  ולהוביל את פיתוח הדור הבא של טיפולים תאיים אלוגנאיים לטיפול במחלות ההווה והעתיד. אסטרטגיית פיתוח המוצרים העתידית שלנו ממנפת את פלטפורמת ה- PLX  המבוססת של פלוריסטם לשילוב טכנולוגיית CRISPR-IL, תוך פתיחת הזדמנויות חדשות להרחבת פורטפוליו המוצרים של החברה".
אודות פלוריסטם
פלוריסטם תרפיוטיקס הינה חברה ביו-רפואית המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה המאפשרות טיפול שאינו מצריך התאמה גנטית למטופל. מוצרי החברה נמצאים בניסויים מתקדמים הבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה (חוסר זרימת דם), דלקתיות, פציעות אורטופדיות, כשלים של מערכת הדם ופגיעות קרינה. תאי ה-PLX מעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל. החלבונים מתניעים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה. לחברה טכנולוגיית תלת ממד  ייחודית המאפשרת גידול יעיל ומבוקר של מוצרים תאיים שונים בכמויות גדולות, קניין רוחני חזק ורחב ומתקני ייצור ומו"פ.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני