חדשות

משלב Tremelimumab עם Durvalumab מביא להארכת הישרדות כוללת בחולים עם סרטן כבד לא-נתיח (מתוך הודעת חברת אסטרה-זנקה)

16/10/2021

 

הוספת Tremelimumab לקו-טיפול ראשון ב-Durvalumab (אימפינזי) היה בטוח והביא לשיפור משמעותי של ההישרדות הכוללת, בהשוואה לטיפול ב-Sorafenib, בחלק מהחולים עם סרטן כבד לא-נתיח, כך עולה מתוצאות מחקר HIMALAYA שפורסמו ע"י אסטרה-זנקה.

 

הכותבים מסבירים כי Tremelimumab הוא נוגדן חד-שבטי כנגד CTLA-4. Durvalumab הוא נוגדן חד-שבטי המכוון כנגד PD-L1 ומאושר בארצות הברית לטיפול בחלק מהחולים עם סרטן ריאות.

 

מחקר HIMALAYA הינו מחקר בתווית-פתוחה, רב-מרכזי, שכלל 1,324 חולים עם סרטן כבד לא-נתיח, אשר לא קיבלו טיפול סיסטמי קודם ולא התאימו לטיפול מקומי. המשתתפים במחקר סווגו לאחד משלושה משטרי טיפול: Durvalumab בלבד; משטר STRIDE, הכולל מתן מנה חד-פעמית של Tremelimumab במינון 300 מ"ג עם Durvalumab במינון 1,500 מ"ג ולאחר מכן Durvalumab כל ארבעה שבועות; או טיפול ב-Sorafenib.

 

המחקר ענה על תוצא הסיום העיקרי כאשר הדגים שיפור מובהק סטטיסטית בהישרדות הכוללת של החולים עם משלב STRIDE, בהשוואה ל-Sorafenib. הוספת Tremelimumab ל-Durvalumab לא הובילה לעליה ברעילות כבדית חמורה.

 

המחקר גם ענה על תוצא סיום משני עיקרי עם עדות להעדר-נחיתות של הישרדות כוללת עם טיפול ב-Durvalumab בלבד, לעומת Sorafenib.

 

החוקרים מסבירים כי זהו המחקר הראשון בשלב 3 שבחן הוספת מנה חד-פעמית של מעכב CTLA-4 לטיפול במעכב בקרה חיסונית אחר. גישה זו נועדה לשפר את פעילות מערכת החיסון כנגד הממאירות הכבדית, במטרה להביא לשיפור ההישרדות ארוכת הטווח עם תופעות לוואי מינימאלית.

 

מתוך הודעת חברת אסטרה-זנקה

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני