חדשות

משלב Nivolumab עם כימותרפיה מלווה בהארכת הישרדות ללא-אירועים בחולים עם סרטן ריאות נתיח מסוג NSCLC (מתוך הודעת Bristol Myers Squibb)

10/11/2021

 

הוספת Nivolumab (אופדיבו) לטיפול כימותרפי ניאו-אדג'וונטי הובילה לשיפור משמעותי בהישרדות ללא-אירועים של חולים עם סרטן ריאות נתיח מסוג NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer), כך עולה מנתונים חדשים בנושא.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי Nivolumab, מעכב PD-1, מאושר לשימוש בארצות הברית במספר התוויות, כולל טיפול בחלק מהחולים עם מלנומה, סרטן ריאות, סרטן כליה, מחלת הודג'קין וממאירויות אחרות.

 

מחקר CheckMate-816 בשלב 3 כלל 385 חולים עם סרטן ריאות מסוג NSCLC בשלב IB עד IIIA, ללא תלות בביטוי PD-L1. המשתתפים במחקר חולקו למשלב טיפול פלטינום מבוסס-היסטולוגיה עם או ללא Nivolumab במינון 360 מ"ג, אשר ניתן כל שלושה שבועות לסך של שלוש מנות, לאחר מכן החולים הופנו לניתוח.

 

שיעורי תגובה פתולוגית מלאה ושיעורי הישרדות ללא-אירועים שימוש כתוצאים העיקריים של המחקר. תוצאי סיום משניים כללו את ההישרדות הכוללת, תגובה פתולוגית מג'ורית, ומרווח זמן עד לתמותה או גרורות מרוחקות.

 

מניתוח הביניים עלה כי משלב Nivolumab עם כימותרפיה הוביל לשיפור מובהק סטטיסטית בהישרדות ללא-אירועים. נתונים שפורסמו בעבר העידו על שיפור מובהק סטטיסטית בתגובה פתולוגית מלאה עם משלב זה.

 

משלב Nivolumab עם כימותרפיה הדגים פרופיל בטיחות תואם לזה שתואר במחקרים קודמים בחולים עם NSCLC.

 

החוקרים מסבירים כי למרות שמטרת הניתוח היא ריפוי בחולים עם NSCLC נתיח, בין 30% עד 55% מהחולים חווים הישנות לאחר ניתוח ובסופו של דבר נכנעים למחלה, עדות לצורך הברור לאפשרויות טיפול נוספות לאוכלוסיה זו. הנתונים המעודדים מבחינת הישרדות ללא-אירועים עם משלב ניאו-אדג'וונטי של Nivolumab וכימותרפיה עשויים להשפיע באופן משמעותי על אופן הטיפול בממאירויות ריאה נתיחות.

 

מתוך הודעת Bristol Myers Squibb

 

לידיעה ב-Healio

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני