חדשות

ספירת זרע ותנועתיות עשויים להישאר נמוכים לאורך חודשים לאחר COVID-19 (מתוך Fertility and Sterility)

27/12/2021

 

בחלק מהגברים המחלימים מ-COVID-19 איכות הזרע נותרת פגומה לאורך חודשים, עם ספירת זרע נמוכה ותנועתיות ירודה לאורך זמן לאחר הזיהום הנגיפי, כך עולה מנתונים שפורסמו בכתב העת Fertility and Sterility.

 

במסגרת המחקר בחנו החוקרים את דגימות הזרע של 120 גברים מבלגיה (גיל ממוצע של 35 שנים), בממוצע, 52 ימים לאחר חלוף תסמיני הזיהום בנגיף קורונה.

 

החוקרים מדווחים כי הזרע עצמו לא היה מדבק. עם זאת, בקרב 35 גברים שסיפקו דגימות בתוך חודש מהזיהום, ירידה בתנועתיות זרע תועדה ב-60% מהנבדקים וספירת זרע הייתה מופחתת ב-37% מהמשתתפים במחקר.

 

מבין 51 גברים שנבדקו בין חודש לחודשיים לאחר החלמה, ב-37% תועדה תנועתיות זרע ירודה וב-29% תועדה ספירת זרע נמוכה. בקרב 34 גברים שסיפקו דגימת זרע לפחות חודשיים לאחר ההחלמה, תנועתיות הזרע הייתה פגומה ב-28% מהנבדקים וספירת הזרע הייתה נמוכה ב-6% מהנבדקים.

 

לא תוארה קורלציה בין חומרת זיהום בנגיף הקורונה ובין מאפייני בדיקת הזרע.

 

החוקרים כותבים כי יש להזהיר זוגות המבקשים להרות כי איכות הזרע לאחר זיהום בנגיף הקורונה עשויה להיות תת-אופטימאלית. משך ההחלמה המשוער עומד על כשלושה חודשים, אך דרושים מחקרים נוספים במטרה לאשר זאת ולקבוע אם בחלק מהגברים ייתכן נזק קבוע לאיכות הזרוע בעקבות הדבקה בקורונה.

 

Fertility and Sterility 2021

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני