חדשות

תוצאות מבטיחות למשלב Obintuzumab עם Ibrutinib ו-Venetoclax לטיפול ב-CLL (מתוך J Clin Oncol)

31/12/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Oncology מדווחים חוקרים על ממצאי מחקר חדש בשלב 2, מהם עולות תוצאות מבטיחות למשלב Obintuzumab עם Ibrutinib ו-Venetoclax בחולים עם CLL (Chronic Lymphocytic Leukemia) שלא קיבלו טיפול קודם או בחולים עם הישנות או עמידות.

 

פיתוח טיפולים ממוקדים בעלי יעילות גבוהה כנגד CLLL מספק אפשרות למתן משלב טיפול במשך קבוע, העשוי להוביל להפוגה עמוקה, ללא טיפול כימותרפי ציטוטוקסי. החוקרים השלימו מחקר בשלב II שכלל משלב Obintuzumab עם Ibrutinib ו-Venetoclax שניתן למשך כולל של 14 מחזורי טיפול, הן בחולים שלא קיבלו טיפול קודם (25 חולים) והן בחולים עם הישנות או עמידות לטיפול קודם (25 חולים), במטרה לקבוע את התגובה לטיפול ואת בטיחות הטיפול.

 

התוצא העיקרי של המחקר היה שיעורי הפוגה מלאה ללא עדות למחלה שיירית מינימאלית בדם ובמח העצם חודשיים לאחר השלמת הטיפול, אשר עמדו על 28% בשתי הקבוצות.שיעורי התגובה הכוללים בנקודת זמן זו עמדו על 84% בחולים שלא קיבלו טיפול קודם ועל 88% בחולים עם מחלה חוזרת או עמידה לטיפול. עוד מדווחים החוקרים כי בנקודת הזמן הנ"ל, ב-67% מהחולים שלא קיבלו טיפול קודם וב-50% מאלו עם מחלה חוזרת או עמידה לא הייתה עדות למחלה שיירית מינימאלית בדם ובמח העצם.

 

לאחר חציון מעקב של 24.2 חודשים אחר חולים שלא קיבלו טיפול קודם ומעקב של 21.5 חודשים אחר חולים עם מחלה חוזרת או עמידה לטיפול, חציון הישרדות ללא-התקדמות והישרדות כוללת טרם נקבע, כאשר התקדמות תועדה בחולה אחד בלבד והחוקרים דיווחו על מקרה תמותה בודד.

 

נויטרופניה ותרומבוציטופניה היו תופעות הלוואי הנפוצות ביותר, לאחריהן יתר לחץ דם. נויטרופניה בדרגה 3 או 4 דווחה ב-66% מהחולים, עם שיעור גבוה יותר של אירועים בקרב חולים עם מחלה חוזרת או עמידה לטיפול. במהלך המעקב תועד אירוע יחיד של חום נויטרופני.

 

ממצאי המחקר תומכים בתועלת של משלב Obintuzumab עם Ibrutinib ו-Venetoclax, אשר כעת צפויה להיבחן במחקרים בשלב III.

 

J Clin Oncol. 2020;38(31):3626-3637.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני