חדשות

נתונים חדשים תומכים ביעילות Venetoclax כנגד T-ALL בילדים (מתוך כנס ה-American Society of Pediatric Hematology/Oncology)

05/06/2021

 

מנתוני מחקר רטרוספקטיבי קטן עולה כי טיפולים המבוססים על Venetoclax עשויים להיות יעילים במקרים של לויקמיה חוזרת או עמידה לטיפול מסוג T-ALL (T-lineage Acute Lymphoblastic Leukemia) בילדים ומבוגרים צעירים, כך מדווחים חוקרים במהלך כנס ה-American Society of Pediatric Hematology/Oncology.

 

מדגם המחקר כלל 10 חולים בגילאי 6-21 שנים (חציון של 18 שנים), חציון מספר קווי הטיפול הקודמים עמד על 3.5 קווי טיפול. שלושה מבין עשרת החולים עברו השתלת מח עצם ושלושת החולים עם B-ALL קיבלו טיפול CAR T-cell מכוון ל-CD19. אחד החולים הללו קיבלו תכשיר CAR T משולב כנגד CD19/CD22, אחד קיבל טיפול ב-Blinotumumab מכוון ל-CD19.

 

לא תועדו סוגיות בטיחות חדשות בנוגע לטיפול ב-Venetoclax, לא תועדו מקרי תמותה על-רקע הטיפול ולא תוארו מקרי תמותה בתוך 30 ימים מהתחלת הטיפול.

 

כל 10 החולים פיתחו תרומבוציטופניה בדרגה 4, 6 פיתחו נויטרופניה בדרגה 4, 3 פיתחו חום נויטרופני בדרגה 4, שני חולים פיתחו אנמיה בדרגה 4 וחולה אחד פיתח אלח דם בדרגה 4.

 

מבין 7 החולים עם T-ALL אשר טופלו ב-Venetoclax בשילוב עם כימותרפיה, ב-4 תועדה הפוגה מלאה ובאחד תועדה הפוגה מלאה עם התאוששות לא-מלאה של ספירות הדם,כאשר בכל ארבעת החולים הייתה מחלה שיירית מינימאלית לא-מדידה.

 

הממצאים מעידים כי Venetoclax בטוח ונסבל היטב בשילוב עם טיפול כימותרפי וכי תרומבוציטופניה ונויטרופניה הן תופעות הלוואי הנפוצות ביותר שתועדו עם הטיפול ולכן יש לשקול אפשרות זו בחולים עם לויקמיה מסוג ALL T-Cell עמידה לטיפול.

 

מתוך כנס ה-American Society of Pediatric Hematology/Oncology

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני