חדשות

מתן Elacestrant משפר הישרדות ללא-התקדמות של נשים עם סרטן שד מתקדם (מתוך Healio)

22/10/2021

 

מנתונים חדשים ממחקר בשלב 3 להערכת Elacestrant לטיפול בסרטן שד מתקדם או גרורתי, חיובי לקולטנים לאסטרוגן ושלילי ל-HER2, עולה כי הטיפול הסלקטיבי לפירוק קולטן לאסטרוגן, הביא להארכת הישרדות ללא-התקדמות בהשוואה לתכשיר הורמונאלי לפי בחירת החוקרים.

 

מחקר EMERALD הינו מחקר בתווית-פתוחה להערכת התרופה כקו-טיפול שני או שלישי בנשים עם סרטן שד מתקדם או גרורתי, חיובי לקולטנים לאסטרוגן ושלילי ל-HER2. המחקר כלל 466 נשים שקיבלו קו טיפול הורמונאלי אחד או שניים, כולל מעכב CDK-4/6. בקרוב למחצית מהנשים (47%) זוהו מוטאציות ESR1 (Estrogen Receptor 1), להן חשיבות רבה בהתפתחות עמידות לטיפול אנדוקריני באוכלוסיה זו.

 

הנשים חולקו לטיפול ב- Elacestrantפעם ביום או לטיפול הורמונאלי מאושר לפי בחירת החוקרים.

 

ההישרדות ללא-התקדמות בכלל אוכלוסיית המחקר ובתת-קבוצה של נשים עם מוטאציות ESR1 שימשו כתוצאים העיקריים של המחקר. תוצאים משניים כללו את ההישרדות הכוללת, שיעורי תגובה אובייקטיבית ומשך תגובה לטיפול.

 

מהנתונים עולה כי הטיפול התרופתי ב- Elacestrant הוביל להארכת ההישרדות ללא-התקדמות מחלה בנשים אלו, בהשוואה לטיפול הורמונאלי מאושר לפי בחירת החוקרים. היתרון ההישרדותי הנ"ל תועד בכלל אוכלוסיית המחקר ובתת-קבוצה של נשים עם מוטאציות ESR1.

 

מומחים בתחום מסבירים כי הטיפול בנשים עם סרטן שד מתקדם או גרורתי, חיובי לקולטנים לאסטרוגן ושלילי ל-HER2, אשר קיבלו טיפול אנדוקריני קודם, עדיין לוקה בחסר. ממצאי המחקר הנוכחי מעידים על התקדמות משמעותית בטיפול בנשים הסובלות ממחלה זו וכן תומכות בתוצאות החיוביות של הטיפול התרופתי בנשים עם מוטאציות ESR1, האחראית לעמידות לטיפול אנדוקריני סטנדרטי.

 

התוצאות המלאות של מחקר EMERALD יוצגו השנה בכנס ה-San Antonio Breast Cancer Symposium. על-בסיס תוצאות המחקר, בחברת התרופות מתכננים להתקדם להגשת בקשה לאישור הטיפול בארצות ובאירופה בשנת 2022.

 

 

לידיעה ב-Healio

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני