חדשות

הנחיות חדשות מטעם ASCO בנוגע לסרטן כבד מתקדם (מתוך הנחיות מטעם ASCO)

23/02/2021

 

איגוד ה-American Society of Clinical Oncology פרסם הנחיות חדשות לטיפול במקרים של סרטן כבד מתקדם. לאחר שבשנים האחרונות נכנס לשימוש מספר חסר תקדים של תכשירים חדשים לטיפול במקרים של סרטן כבד, האיגוד החליט על עדכון ההנחיות לטיפול בחולים אלו.

 

על-מנת לפתח את ההנחיות הקליניות החדשות לטיפול בסרטן כבד מתקדם, איגוד ה-ASCO כינס פאנל מומחים אשר השלים סקירה שיטתית של מחקרים אקראיים ומבוקרים בשלב 3 (2007-2020) אודות טיפול סיסטמי לסרטן כבד מתקדם ופיתחו המלצות חדשות על-בסיס ממצאים אלו.

 

בין הנקודות הבולטות בהמלצות החדשות מציינים המומחים את ההמלצה למשלב Atezolizumab ו-Bevacizumab כקו-טיפול ראשון למרבית החולים עם סרטן כבד מתקדם. משלב זה היה הטיפול המשולב הראשון שכלל אימונותרפיה ואושר להתוויה זו.

 

אישורי תרופות רבות כנגד סרטן כבד מעיד על ההתקדמות המשמעותית במחלה זו. עם זאת, רופאים עשויים להתקשות בבחירת התרופה הנכונה לחולה הנכון ובזמן הנכון לאורך המחלה. ההנחיות החדשות נועדו לסייע לרופאים להבין טוב יותר כיצד לשלב את התכשירים הללו בטיפול בחולים עם סרטן כבד מתקדם.

 

ההנחיות החדשות קובעות כי במקרים בהם ישנה התווית-נגד למתן Atezolizumab/Bevacizumab, ניתן להציע טיפול ב-Sorafenib או Lenvatinib כקו-טיפול ראשון בחולים עם סרטן כבד מתקדם. לאחר טיפול קו-ראשון ב-Atezolizumab/Bevacizumab, ועד שנתונים טובים יותר יהיו זמינים בנושא, ניתן להציע קו טיפול בשני במעכבי טירוזין קינאז למועמדים מתאימים. לאחר קו-טיפול ראשון ב-Sorafenib או Lenvatinib, אפשרויות טיפול קו-שני למועמדים מתאימים כוללות Cabozanitnib, Regorafenib בחולים שסבלו בעבר Sorafenib, או Ramucirumab (בחולים עם רמות Alpha-Fetoprotein של 400 ננוגרם/מ"ל ומעלה), או Ateolizumab/Bevacizumab בחולים להם לא הייתה גישה לטיפול זה כקו ראשון.

 

בהנחיות המלאות בחנו גם את הכיוונים העתידיים לטיפול בסרטן כבד מתקדם, כולל סדר הטיפול המומלץ והשימוש המועדף בתכשירים אימונותרפיים ומעכבי טירוזין קינאז.

 

מתוך הנחיות מטעם ASCO

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני