חדשות

לקראת אישור החיסון נגד קורונה לילדים בני 5-11 מסתמנת אפשרות להגדיל המרווח בין 2 המנות ל-3 חודשים ולבסס הקמפיין לעידוד על רופאי הילדים

12/11/2021

מאת מערכת אי-מד

לקראת האישור הרשמי הצפוי (באמצעות חתימת מנכ''ל המשרד, פרופ' אש) של החיסונים של פייזר כנגד קורונה לילדים בני 5-11 נראה שנותרו עדיין מס' סוגיות פתוחות :

  • המרווח בין שתי מנות החיסון - במחקר של פייזר המרווח היה 3 שבועות אך יש כעת יותר ויותר הערכות שהגדלת המרווח ל-3 חודשים עשויה להיות יעילה יותר מבחינת עוצמת ומשך ההגנה החיסונית , ובמיוחד לאור העובדה שכעת התחלואה הכללית בירידה משמעותית.
  • חיסון מחלימים -  הגישה המקובלת בארה"ב היא להתעלם מהסטטוס של מחלימים ולחסן את כל הילדים, אך יש הערכות שההחלמה בקרב ילדים מספקת דווקא הגנה משמעותית ושיש לשקול פטור מהחיסון או לפחות ממנת חיסון אחת.

מעבר לשני נושאים מקצועיים אלה שמן הסתם יקבלו ביטוי בחוזר שהמשרד יפרסם בקרוב, נראה שהמדיניות היא שלא לבצע "קמפיין אגרסיבי" לעידוד החיסון בקרב ילדים, אלא להיעזר יותר ברופאי הילדים ולעודד ההורים להתייעץ איתם.

בראיון ל"הארץ" אומר פרופ' צחי גרוסמן (בתמונה), יו"ר איגוד רופאי הילדים:

ברור לנו שככל שיורדים עם הגיל, הרגישות גדולה יותר והשאלות מתחדדות ומתמקדות בנושא תופעות לוואי אפשריות לטווח הקצר והארוך. החשיבות של השימוש ברופאי הילדים במקרה של קבוצת הגיל הזו היא שבניגוד למתבגרים, מדובר בקבוצת גיל שמבקרת הרבה יותר אצל רופאי ילדים, וההורים נמצאים בהתייעצות ובאינטראקציה תכופה יותר עם הרופאים. לכן במקרה הזה יש יתרון. ללא קשר לחיסון הקורונה, הנושא של חיסונים באופן כללי נוכח הרבה יותר אצל רופאי ילדים ביחס ליתר הרופאים — הן בהכשרות ובהתמחות והן בשטח בעבודה היומיומית. בקבוצת הגיל הזו יהיה לכך משקל".

 

כזכור,האיגוד לרפואת ילדים פרסם כבר את המלצותיו לחיסון כפי שניתן לראות כאן באתר חיפ"א

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני