מאמרי מערכת

תוסף התזונה האפקטיבי ביותר למניעה וריפוי של אוסטיאופורוזיס/מאמרו של של ד''ר גיל יוסף שחר

21/03/2018

במאמר המתפרסם באתר "המרכז לרפואת הרמב"ם" העוסק ברפואה תזונתית מבוססת מדע, עוסק ד"ר שחר בתופעה הנפוצה של "בריחת סידן" , אשר אינה מקבלת מענה לדעתו על אף שנשים רבות צורכות תוספי סידן.

לדעת ד"ר שחר הבעיה אינה במחסור בסידן אלא חוסר איזון בין כמות התאים שבונים את העצם (אוסטיאובלסטים) לבין כמות התאים שמפרקים את העצם (אוסטיאוקלסטים).

בהקשר זה, מסביר  ד"ר שחר כי תוסף חדש, הסידן האמורפי דנסיטי, מצליח לגרום לתאי גזע להתמיין לתאים בוני עצם. כלומר, התוסף , לדעתו, מגדיל את כמות התאים שבונים את העצמות. בנוסף, טוען ד"ר שחר כי רמת המסיסות והספיגה של דנסיטי מגבירים את האפקטיביות שלו במניעת בריחת סידן ואוסטיאופורוזיס.

למאמר המלא

להלן מס' מקורות לעובדות המוצגות במאמר המלא:

  "ספיגת הסידן האמורפי גבוהה פי 2 לעומת ספיגה של תוספי סידן אחרים. כאשר  תוספי הסידן נלקחו על קיבה ריקה, ספיגת הסידן האמורפי הייתה גבוהה יותר מאשר פי 4 לעומת שאר תוספי הסידן" – קביעה זו נלקחה מתוך הניסוי  שפורסם במגזין JBMR: Journal of Bone and Mineral Research, Vaisman, N., et al. Vol. 29, No. 10, October 2014, pp 2203-2209.

2.      "מתן התוסף ממש הגדיל את צפיפות העצם, בהשוואה לתוספי סידן אחרים" - קביעה זו נלקחה מתוך הניסוי  שפורסם במגזין Health: Shaltiel et al, Health, Vol. 5, No 7A2, 2013, pp. 18-29.


 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני