חדשות

נשים לאחר-מנופאוזה מעוניינות לדון עם הרופאים בנושא חיי המין בגיל מבוגר (מתוך כנס ה-NAMS)

01/10/2019

 

נשים מבוגרות עם ליבידו ירוד מבקשות לקבל מידע אודות מה נחשב תקין בכל הנוגע למיניות בגיל המבוגר והן מעוניינות לשוחח בנושא עם הרופאים המטפלים שלהן, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-North American Menopause Society.

 

המחקר האיכותי כלל 15 ראיונות אישיים ושלוש קבוצות מיקוד קטנות שכללו נשים מבוגרות, אשר עדיין היו פעילות מינית ועם בן-זוג בשנה האחרונה, אשר נמצאו חיוביות לסקירה שכללה הערכת רמת המטרד עקב ליבידו ירוד.

 

גיל הנשים הממוצע נע בין 63-65 שנים, מרביתן היו נשואות או התגוררו עם בן זוג ורובן הגדול היו לבנות.

 

נשים אלו היו סקרניות באשר למה מוגדר כתקין בכל הנוגע לחשק מיני וגיל מבוגר, והן היו מוטרדות מההשפעה של ליבידו ירוד על מערכות יחסים רומנטיות והדימוי העצמי שלהן. הנשים היו מעוניינות במידע איכות ומדויק יותר אודות מה נחשב לתקין והזדמנויות רבות יותר לדיאלוג אודות נושאים אלו עם המטפלים שלהן.

 

הנשים חשו כי הכרת המצב התקין צפויה לסייע להן להחליט אם הן מקבלות או מעוניינות להילחם בליבידו הירוד, כלומר, לפנות לקבלת טיפול. חלק קטן מהנשים לא הוטרדו מהליבידו הירוד או אף ראו זאת לחיוב מאחר ולא נדרשו לבזבז אנרגיה מנטאלית רבה סביב יחסי מין. עם זאת, מרבית הנשים היו מוטרדות מההשפעה של הליבידו הירוד על בני הזוג שלהן, הדימוי העצמי שלהן ואף מצבן הבריאותי.

 

הנשים חששו כי במידה ויפסיקו לקיים יחסי מין, הן יחושו פחות אטרקטיביות, פחות נשיות או מבוגרות ופחות בריאות.

 

החוקרים הדגישו את החלק החשוב של הרופאים המטפלים בסיוע לנשים אלו המעוניינות במידע רב יותר אודות יחסי מין בגיל המבוגר, אך לדבריהם חשוב להבין כי קיימים הבדלים רבים בין נשים שונות.

 

מתוך כנס ה-NAMS

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני