חדשות

עליה בהיקף השימוש במריחואנה להקלה על תסמיני מנופאוזה (מתוך כנס NAMS)

06/10/2020

 

מריחואנה הופכת פופולארית יותר ויותר להקלה על תסמיני מנופאוזה, כך עולה מתוצאות מחקר חדש מקליפורניה שפורסמו במהלך כנס North American Menopause Society.

 

במסגרת המחקר אספו החוקרים נתונים בין מרץ 2019 ועד מאי 2020 כחלק מסקר Midlife Women Veterans Health Survey, מחקר תצפיתי שכלל נשים בגילאי 45-64 שנים בצפון קליפורניה. הנשים דיווחו על אמצעים בעבר ובהווה להקלה על תסמיני מנופאוזה וכן סיפקו מידע רפואי נוסף באמצעות שאלונים.

 

מדגם המחקר כלל 231 נשים (גיל ממוצע של 56 שנים), כאשר למעלה ממחצית מהמשיבות דיווחו כי סבלו מתסמיני מנופאוזה מטרידים. כ-54% סבלו מהזעות לילה וגלי חום, 27% דיווחו על נדודי שינה ו-69% סבלו מתסמינים בדרכי המין והשתן.

 

מבין המשתתפות במחקר, 27% דיווחו על שימוש בקנאביס להקלה בתסמינים דוגמת גלי חום, הזעות לילה, או נדודי שינה וכ-10% הביעו עניין בשימוש עתידי במריחואנה. לא תועדו הבדלים בגיל, גזע, מוצא, רמה סוציו-אקונומית או בריאות נפשית בין אלו שדיווחו על שימוש בקנאביס ואלו שלא השתמשו בקנאביס.

 

שימוש בעבר או בהווה בקנאביס היה נפוץ יותר בקרב נשים שסבלו מגלי חום (67% לעומת 50%, P=0.03) או הזעות לילה (68% לעומת 47%, p<0.01) בשבועיים האחרונים. לא תועדו הבדלים בתסמיני מנופאוזה אחרים.

 

החוקרים מזהירים כי למרות ששימוש בקנאביס הופך נפוץ יותר ויותר, עדיין סוגיות רבות נותרו ללא מענה בכל הנוגע לסיכונים האפשריים, בפרט בגיל מתקדם.

 

מתוך כנס NAMS

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני