חדשות

החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון מברכת את משרד הבריאות ואת חברת פייזר על נקיטת אמצעי הבטיחות המחמירים ביותר על מנת לשמור על המטופלים וזאת על ידי עצירת שיווק התרופה צ'מפיקס עד שייבדקו כלל האצוות ויי

14/06/2021

החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון מברכת את משרד הבריאות ואת חברת פייזר על נקיטת אמצעי הבטיחות המחמירים ביותר על מנת לשמור על המטופלים ועצירת שיווק התרופה צ'מפיקס עד שיבדקו כלל האצוות וימצאו אצוות נקיות מניטרוזאמינים. לדברי ד"ר יעל בר-זאב, יו"ר החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון, ההסתדרות הרפואית בישראל ומרצה בכירה, בבית הספר לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית: "לא ידוע מה המשמעות לאדם שנחשף לחומר בכמות קטנה למשך 3 חודשים (משך הטיפול הרגיל). המחקרים על החומר הינם ממחקרי חיות שנחשפו למשך זמן ממושך. צריך לזכור שאנשים מעשנים נחשפים לחומר הזה גם כך מעשן הסיגריות וקיימת גם חשיפה מחומרי מזון שונים כגון בשר מעובד. חשוב שאנשים לא ידחו או יפסיקו את תהליך הגמילה מעישון שכן הפסקת עישון הינה הפעולה החשובה ביותר לבריאות. יש בסל הבריאות מגוון אפשרויות לתמיכה בגמילה מעישון שכולן חינם. כמו כן יש חלופה בסל הבריאות לצ'מפיקס - תחליפי ניקוטין הניתנים אף הם בסבסוד עם מרשם רופא. שילוב תחליפי ניקוטין (מדבקת ניקוטין יחד עם מסטיק או לכסנית ניקוטין) נמצא כיעיל באותה מידה כמו צ'מפיקס בתהליך הגמילה. חשוב לזכור שמדובר באמצעי זהירות על מנת לשמור על בטיחות המטופלים ולא מדובר בבעיה בתרופה עצמה. ברגע שיהיו אצוות נקיות מהחומר נוכל להמשיך לרשום את התרופה למטופלים.

למידע על מגוון האפשרויות לגמילה מעישון לחצו כאן בבקשה.

החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון הפיצה הנחיות קליניות מפורטות לצוותים הרפואיים כיצד להיערך להפסקת השיווק. יש לפנות לרופא המשפחה ו/או ליועץ הגמילה מעישון לשאלות ומענה לגבי החלפת הטיפול.

להנחיות החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון לחצו כאן

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני