חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר את מתן Trudhesa לטיפול במיגרנה (מתוך הודעת ה-FDA)

04/09/2021

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) הודיע על אישור התרסיס האפי Dihydroergotamine Mesylate (Trudhesa) לטיפול במבוגרים עם התקף מיגרנה עם ובלי אאורה.

 

מערכת Precision Olfactory Delivery System מובילה למתן 0.725 מ"ג של התרופה הפעילה בכל תרסיס ועוקפת את מערכת העיכול והפרעות ספיגה אפשריות. באופן זה, הטיפול מציע הקלה מהירה, ממושכת ועקבית בתסמינים, ללא צורך במתן עירוי או זריקה, גם כאשר ניתן שעות לאחר התחלת התקף מיגרנה.

 

המומחים סבורים כי החולים יהיו מאוד מרוצים מטיפול זה, מאחר משלב את התועלת ארוכת הטווח של Dihydroergotamine עם מערכת מתן טיפול ידידותית למשתמש.

 

במחקר שארך 52 שבועות, ב-32% מהמטופלים עם מיגרנה שקיבלו Trudhesa דווח על היעלמות הכאב, ב-66% דווח על הטבה בכאב וב-52% לא היו עוד תסמיני מיגרנה המטרידים ביותר בתוך שעתיים מהתחלת הטיפול התרופתי. יתרה מזאת, 93% מהמטופלים נותרו ללא-כאב לאחר 24 שעות ו-86% נותרו ללא כאב יומיים לאחר הטיפול. עוד מדווחים החוקרים כי 16% מהחולים דיווחו על הקלה בכאב בתוך 15 דקות בלבד.

 

אירועים חריגים על-רקע הטיפול היו בדרגה קלה וזמניים בלבד וכללו גודש אפי (17.8%), בחילות, א-נוחות נזאלית והפרעה במבחן ריח (6.8% כל אחד מאלו) והקאות (2.7%).

 

המומחים מסבירים כי מבחינה היסטורית, אין טיפולים יעילים להתקפי מיגרנה, בפרט תרופות שאינן פומיות. הם מקבלים בברכה את אפשרות הטיפול החדשה המשלבת את היעילות המבוססת של Dihydroergotamine עם מעכת מתן הטיפול באופן שאינו פומי, באופן המאפשר לחולים לקבל בעצמם את הטיפול בכל מקום בו נמצאים ובכל נקודת זמן במהלך התקף המיגרנה.

 

מתוך הודעת -FDA

 

לידיעה ב-Healio

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני