חדשות

הנחיות חדשות מטעם ה-AAP בנושא אירועים קצרים וחולפים ללא-הסבר ביילודים (Pediatrics)

27/04/2016

 

איגוד ה-AAP (American Academy of Pediatrics) פרסם הנחיות חדשות בנושא BRUE (Brief Resolved Unexplained Events) בתינוקות בסיכון נמוך. BRUE הינו מונח הכולל אירועים קצרים ביילודים, דוגמת הפסקת נשימה למספר שניות, שאינם מוסברים ולעיתים רחוקות מלווים בבעיות רפואיות. המונח BRUE מהווה תחליף למונח הקודם ALTE (Apparent Life-Threatening Events).

 

המומחים מגדירים BRUE כאירוע שתועד בתינוק מתחת לגיל שנה, כאשר הצופה מדווח על אירוע פתאומי, קצר (פחות מדקה), שחלף לאחר מכן, עם לפחות אחד מהבאים: כחלון או חיוורון; הפסקה או ירידה בנשימה או נשימה לא-סדירה; שינוי ניכר בטונוס שרירים או שינוי בתגובתיות.

 

נוכחות תסמינים נשימתיים או חום שוללים סיווג של אירוע כ-BRUE. אחד ההבדלים מ-ALTE הוא כי אבחנת BRUE מבוססת כעת על אפיון קליני של האירוע, ולא על תיאור המטפל את האירוע כמסכן חיים. BRUE גם שונה מ-ALTE בכך שנקבעה מגבלת גיל של מתחת לשנה אחת.

 

BRUE גם אינו מתמקד בדום נשימה כאי-סדירות בנשימה וכולל גם העדר נשימה וירידה בנשימה. בהערכת טונוס העור, על הרופא לקבוע נוכחות חיוורון או כחלון, ולא רק להגדיר שינוי בצבע. BRUE אינו מתאר אירועים של אודם מאחר ואלו נפוצים בתינוקות בריאים. אבחנה של BRUE תקפה רק כאשר אין הסבר אפשרי אחר לאירוע.

 

על רופאים המטפלים באירוע של BRUE להשלים אנמנזה מקיפה ובדיקה גופנית, לבחון את הסיכון להישנות אירוע ולהעריך אם יש הפרעה ברקע במטרה לקבוע את הצעדים הבאים.

 

ההנחיות מתמקדות בתינוקות בסיכון נמוך להישנות או הפרעה חמורה ברקע.

 

Pediatrics. Published online April 25, 2016

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני