חדשות

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן מדווח על מעל 300 מקרי דלקת לבבית לאחר חיסון כנגד קורונה (מתוך הודעת ה-CDC)

20/06/2021

 

לידי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית (Centers for Disease Control and Prevention) הגיעו דיווחים אודות למעלה מ-300 מקרים של דלקת לבבית בצעירים לאחר קבלת חיסון כנגד נגיף הקורונה.

 

למעלה מ-20 מיליון מתבגרים ומבוגרים צעירים חוסנו ברחבי הארצות הברית ולמרות שמדובר בסיבוך נדיר, 300 מקרים של דלקת לבבית מהווים שיעור גבוה מהצפוי בקבוצת גיל זו.

 

ועידת ה-ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices), המייעצת למרכז לבקרת מחלות ומניעתן, צפויה להתכנס ב-23-25 ביוני לדון בנתונים העדכניים אודות בטיחות החיסונים, כמו גם לבחון קשר אפשרי בין מקרי מיוקרדיטיס ופריקרדיטיס ובין החיסונים של חברות פייזר ומודרנה כנגד נגיף הקורונה. עם זאת, הקבוצה אינה צפויה לערוך שינויים בהמלצות הנוכחיות למתן חיסון כנגד COVID-19.

 

בסוף חודש מאי החלו להגיע דיווחים נדירים אודות מיוקרדיטיס לאחר קבלת חיסון כנגד נגיף הקורונה. הרושם היה כי המקרים הללו נפוצים יותר בגברים מנשים ומופיעים בשכיחות גבוהה יותר לאחר המנה השניה של חיסון כנגד קורונה של חברת פייזר או מודרנה.

 

במרכז לבקרת מחלות ומניעתן ביקשו מהרופאים לחפש ולדווח על מקרים בהם עלו תסמינים של מיוקרדיטיס או פריקרדיטיס לאחר חיסון, כולל חום, עייפות, כאבי חזה וקוצר נשימה. מרבית המקרים עד כה היו קלים ורובם חלפו עם מנוחה וטיפול תומך.

 

רבים ממתינים לשמוע את תוצאות הדיון של הועדה, המהווה צעד נוסף במאמצים לשמור על בטיחות החולים.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני