חדשות

טיפול במעכבי SGLT-2 בחולים עם מחלת כליות שאינה על-רקע סוכרת (Curr Opin Nephrol Hypertens)

09/06/2021

 

במאמר סקירה שפורסם בכתב העת Current Opinion in Nephrology and Hypertension כותבים מומחים מאוניברסיטת טורונטו בקנדה כי קיים היגיון מוצק במתן מעכבי SGLT-2 (Sodium Glucose Co-transporter) כחלק מגישת הטיפול הסטנדרטית באוכלוסיות מתאימות של חולים עם מחלת כליות שאינה על-רקע סוכרת.

 

המומחים מסבירים כי מעכבי SGLT-2 הדגימו הגנה כלייתית ולבבית בחולים עם סוכרת ועם מחלת כליות כרונית. בסקירה הנוכחית הם ביקשו לדון במנגנוני ההגנה הכלייתית של תרופות אלו וכן לסקור את התוצאות של מחקרים שונים להערכת הטיפול התרופתי בחולים עם מחלת כליות שאינה על-רקע סוכרת.

 

השימוש במעכבי SGLT-2 כתכשיר ייעודי להגנה כלייתית ממשיך להתפתח בעקבות פרסום תוצאות מחקר DAPA CKD (Dapagliflozin in Patients with Chronic Kidney Disease), המרחיבות את ההגנה הכלייתית-לבבית של Dapagliflozin (פורסיגה) לחולים עם מחלת כליות כרונית שאינה על-רקע סוכרת. קודם לכן, פורסם מחקר CREDENCE, אשר התמקד בהשפעה הכלייתית של הטיפול התרופתי בחולים עם מחלת כליות משנית לסוכרת עם ירידה של 30% בסיכון לתוצא הכלייתי המשולב.

 

מנקודת מבט פיזיולוגית, התועלת של מעכבי SGLT-2 אינה תלויה בהשפעה על הפחתת רמות הסוכר בדם כפי שהודגם במחקרים קדם-קליניים ובניתוח פוסט-הוק ייעודי של מחקרים להערכת התוצאים הקרדיווסקולאריים במשתתפים עם סוכרת מסוג 2. מנקודת מבט קלינית, מצטברות עוד ועוד עדויות התומכות בהגנה כלייתית בחולים ללא סוכרת.

 

המומחים מסכמים וכותבים כי בהחלט יש מקום לשלב תרופות ממשפחת מעכבי SGLT-2 באוכלוסיות מתאימות של חולים עם מחלת כליות שאינה על-רקע סוכרת.

 

Curr Opin Nephrol Hypertens. 2021 May 6

 

הערת מערכת:

יש לציין כי Dapagliflozin אף אושרה ע"י ה-FDA לאחרונה לטיפול במחלת כליות כרונית, כפי שדיווחנו כאן.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני