חדשות

אסתר אדמון, יו'''ר עובדי המעבדות אמרה היום בדיון בכנסת בוועדת הקורונה: ''רעיון מצוין שבדיקות קורונה תבוצענה ב 15 דקות, אבל מה שמטריד אותי הוא אמינות התוצאות.'' (הודעת ועד עובדי המעבדות)

24/11/2020

אסתר אדמון, יו'''ר עובדי המעבדות אמרה היום בדיון בכנסת בוועדת הקורונה: ''רעיון מצוין שבדיקות קורונה תבוצענה ב 15 דקות, אבל מה שמטריד אותי הוא אמינות התוצאות.
עובדי המעבדות הם המומחים, שעושים תיקוף לכל הבדיקות בישראל ומביעים דעה מקצועית. בבתי החולים הותקנו מכשירים של בדיקות מהירות. חלק מהכשירים כבר הוצאו מבתי החולים... מטריד מאוד שמי שלא מגיע מהתחום המדעי, מצליח לכפות עלינו החלטות שהן בבסיסן כלכליות, או מונעות מאינטרסים אחרים. זה עצוב כי ככה אנחנו נגיע לרפואה של עולם שלישי..."

אדמון מבקשת להוסיף בעניין הגילויים החוזרים ונשנים של "חיובי שגוי" בבדיקות הסופיה:

"התרענו כבר בעבר על אי אמינות בדיקות הסופיה והבענו את דעתנו המקצועית על הכשלים וההצלחות. אנחנו מתנגדים לאמירות שנשמעו לאחרונה שבדיקות שעומדות רק ב 60% אמינות מספקות מענה, ושניתן לשלבן במערך הבדיקות. אני קוראת לשר הבריאות לעשות לזה סוף.

מעבר לכך, צר לי שמשווקי סופיה טוענים שלעובדי המעבדות יש אינטרס סמוי בביקורת הגלויה. גם אם אמירה מקוממת זו תיאמר עוד פעמים רבות, היא לא תהפוך לאמת.
השיקולים שלנו הם מקצועיים בלבד. זו חובתנו המקצועית לבחון כל שיטה וכל ערכה, ואנו נמשיך להנפיק דו"חות מקצועיים, שישקפו את המציאות המדעית."

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני