חדשות

מרבית המתבגרים המאושפזים ביחידות טיפול נמרץ עם COVID-19 לא חוסנו כנגד הנגיף (מתוך הודעת ה-CDC)

16/01/2022

 

כמעט כל המתבגרים המאושפזים ביחידות טיפול נמרץ בשל COVID-19 אינם מחוסנים, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת New England Journal of Medicine. מהממצאים עולה כי השלמת שתי מנות חיסון כנגד הנגיף הדגימה יעילה גבוהה מאוד כנגד אשפוזים בכלל ואשפוזים ביחידות טיפול נמרץ עקב COVID-19.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי שיעורי החיסון בקרב מתבגרים אינו גבוה, כאשר מנתוני המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית עולה כי 36% מהילדים בגילאי 12-17 שנים בארצות הברית לא קיבלו מנה אחת של החיסון, בהשוואה ל-25% מכלל האוכלוסייה.

 

במסגרת המחקר בחנו החוקרים נתונים אודות 1,221 חולים בגילאי 12-18 שנים שאושפזו בין תחילת יוני ועד 25 באוקטובר בשנת 2021. מדגם המחקר כלל 445 בני נוער שאושפזו בשל COVID-19 ו-777 אושפזו מסיבות אחרות. מבין כלל המשתתפים במחקר, רק 299 השלימו את כל מנות החיסון המומלצות.

 

החוקרים מציינים כי כ-75% מהמתבגרים במחקר סבלו ממחלות רקע, דוגמת השמנה, כאשר 70% מהמשתתפים הגיעו ללימודים בבית הספר.

 

מהנתונים עולה כי 40% מהחולים שנמצאו חיוביים לנגיף אושפזו ביחידות טיפול נמרת, כאשר כולם למעט שניים היו לא-מחוסנים. למעט מקרה אחד, כל החולים שנדרשו להתערבויות מצילות חיים, דוגמת חיבור למכונת הנשמה, היו לא-מחוסנים. כל שבעת מקרי התמותה תוארו במתבגרים שלא קיבלו חיסון כנגד נגיף הקורונה.

 

החוקרים מדווחים כי החיסון של חברת פייזר מנע 94% מהאשפוזים והדגים יעילות של 94% במניעת אשפוז צעירים ביחידות טיפול נמרץ.

 

ממצאי המחקר מאשרים את היעילות של החיסונים כנגד נגיף הקורונה, כאשר עם חיסון ניתן היה למנוע כמעט את כל החיסונים ומקרי התמותה באוכלוסייה זו.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני