חדשות

אימוני אינטרבל בעצימות גבוהה עשויים לשפר את הפרופיל המטבולי בילדים (Pediatrics)

14/09/2021

 

במאמר שפורסם בכתב העת Pediatrics מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, התומכות ביעילות אימוני אינטרבל בעצימות גבוהה לשיפור סיבולת לב-ריאה ופרופיל שומנים בילדים.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי אימוני אינטרבל בעצימות גבוהה משמשים באופן נרחב למניעה וטיפול בגורמי סיכון קרדיווסקולאריים במתבגרים ומבוגרים; אעפ"י כן, אין עדויות רבות אודות אימונים אלו בילדים. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לבחון את העדויות בנוגע לתועלת של אימוני אינטרבל בעצימות גבוהה לשיפור גורמי סיכון למחלות לב וכלי דם וסיבולת לב-ריאה בילדים בגילאי 5-12 שנים.

 

החוקרים ערכו חיפוש במאגרי Medline, Embase, SPORTDiscus, Cochrane Library ו-Web of Science. הם זיהו מחקרים אקראיים ומבוקרים להערכת התועלת של אימוני אינטרבל בעצימות גבוהה על גורמי סיכון קרדיו-מטבוליים וסיבולת לב-ריאה בילדים.

 

החיפוש הוביל לזיהוי 11 מחקרים אקראיים ומבוקרים, אשר כללו 512 משתתפים. מתוצאות מטה האנליזה עלה שיפור משמעותי בשיא צריכת חמצן (הבדל ממוצע מתוקן של 1.05, p=0.004), ברמות כולסטרול כולל (הבדל ממוצע מתוקן של 1.50-, p=0.004), ריכוז LDL (הבדל ממוצע מתוקן של 1.76-, p=0.011) וריכוז טריגליצרידים (הבדל ממוצע מתוקן של 1.29-, p=0.022).

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי הסקירה מעידה אימוני אינטרבל בעצימות גבוהה מהווים גישה ישימה ויעילה לשיפור סיבולת לב-ריאה ופרופיל השומנים בילדים.

 

Pediatrics, September 2021

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני