חדשות

הנחיות חדשות בנוגע לטיפולים חדשים כנגד סרטן ערמונית עמיד לסירוס (מתוך הכנס השנתי ה-20 מטעם ה-NCCN)

24/03/2015

 

בגברים עם סרטן ערמונית עמיד לסירוס (CRPC או Castration-Resistant Prostate Cancer), אפשרויות הטיפול עדיין רחוקות מלהיות אידיאליות, עם זאת, ישנם מספר טיפולים חדשים העשויים לסייע בדחיית התקדמות המחלה ובשיפור ההישרדות של החולים, כך לפי עדכון ההנחיות לטיפול בסרטן ערמונית מטעם ה-NCCN (National Comprehensive Cancer Network).

 

השינויים המשמעותיים ביותר בהנחיות ה-NCCN נוגע להמלצות לטיפולים סיסטמיים בגברים עם סרטן ערמונית גרורתי ועמיד לסירוס.

 

המונח מחלה עמידה לסירוס התפתח מאוד במהלך העשורים האחרונים – מסרטן עמיד לטיפול אנדוקריני לסרטן בלתי-תלוי באנדורגנים ובהמשך למחלה עמידה להורמונים – על-בסיס מידע חדש אודות הביולוגיה של המחלה. ביולוגיה זו מעידה כי הקולטנים לאסטרוגן מהווים יעד מרכזי במחלה זו.

 

שינויים שחלו לאחרונה בהנחיות ה-NCCN כוללים הכרה בתועלת האפשרית של Docetaxel בחולים עם ממאירות ערמונית גרורתית ועמידה לסירוס, כפי שתואר במחקר CHAARTED. מהנתונים עלה כי חציון ההישרדות הכוללת היה ארוך יותר ב-13.6 חודשים עם שילוב טיפול ADT (Androgen Deprivation Therapy) עם Docetaxel, בהשוואה ל-ADT לבד, ובגברים עם מחלה גרורתית בנפח גבוה, חציון ההישרדות הכולל היה ארוך יותר ב-17 חודשים.

 

ההנחיות כוללות עוד המלצות בנוגע ל-Sipuleuce-T, שזכו לתמיכה במחקר IMPACT, בו חציון ההישרדות הכולל היה ארוך יותר ב-4.1 חודשים עם הטיפול הנ"ל בהשוואה לפלסבו, ממצאים שתורסמו לירידה של 22% בסיכון לתמותה.

 

ממצאי מחקר PREVAIL תמכו בהמלצה חדשה בנוגע לטיפול ב-Enzalutamide. במחקר זה, Enzalutamkide היה עדיף על פלסבו בהארכת ההישרדות ללא-התקדמות והפחתת הסיכון לתמותה. ובתת-קבוצה של גברים עם גרורות לאיברים ויסארלים, עצמות או קשריות לימפה, הטיפול הביא להארכת ההישרדות ללא-התקדמות.

 

המלצות חדשות בנוגע למתן Abiraterone Acetate עם Prednisone מבוססות על ממצאי מחקר COU-AA-302, בו השילוב הנ"ל לווה בהכפלת ההישרדות ללא-התקדמות בהשוואה לפרדניזון עם פלסבו (16.5 לעומת 8.3 חודשים). בנוסף, חציון ההישרדות הכולל היה טוב יותר משמעותית עם Abiraterone בהשוואה לפלסבו.

 

בגברים עם אבחנה של ממאירות ערמונית גרורותית ועמידה לסירוס האפשרויות המומלצות בהנחיות כטיפול קו-ראשון כוללות את Enzalutamide, Abiraterone Acetate עם Prednisone ו-Docetaxel עם Prednisone.

 

מתוך הכנס השנתי ה-20 מטעם ה-NCCN

 

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני