חדשות

טיפול ב-Olaparib מביא להארכת הישרדות ללא-התקדמות הדמייתית בחולים עם סרטן ערמונית גרורתי (מתוך Healio)

27/09/2021

 

מתוצאות מחקר בשלב 3 להערכת תוצאות תוספת Olaparib לטיפול ב-Abiraterone כקו-טיפול ראשון בגברים עם סרטן ערמונית גרורתי ועמיד לסירוס עולה כי Olaparib (לינפארזה) לווה בהארכת הישרדות ללא-התקדמות הדמייתית.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי Olaparib הוא מעכב PARP (Poly ADP-ribose Polymerase) המאושר בארצות הברית לטיפול בגברים עם סרטן ערמונית גרורתי ועמיד לסירוס עם מוטאציות HRR (Homologous Recombination Repair). הטיפול מאושר גם בחלק מהמקרים של סרטן שחלות, לבלב או שד.

 

מחקר PROpel בשלב 3 בחן את הבטיחות והיעילות של Olaparib לעומת פלסבו, כאשר ניתן כתוספת לטיפול סטנדרטי ב-Abiraterone לגברים עם סרטן ערמונית עמיד לסירוס, אשר לא קיבלו טיפול כימותרפי קודם או טיפול הורמונאלי חדש. הגברים בשתי הקבוצות קיבלו גם טיפול בפרדניזון או פרדניזולון פעמיים ביום.

 

מדגם המחקר כלל גברים עם וללא מוטאציות HRR, כאשר בכל הגברים המצב התפקודי לפי סיווג ECOG היה 0-1. גברים שטופלו בעבר ב-Docetaxel בשלב מוקדם יותר יכלו לקחת במחקר, אך אלו שטופלו בעבר ב-Abiraterone לא נכללו במחקר.

 

מניתוח הביניים של תוצאות המחקר עלה כי המחקר ענה על התוצא העיקרי של הישרדות ללא-התקדמות הדמייתית כפי שנקבע לפי ועדת מעקב בלתי-תלויה.  התוצאות גם הצביעו על מגמה של שיפור בהישרדות הכוללת, אשר הוגדר כתוצא משני של המחקר, אך נתונים אלו עדיין מוקדמים.

 

החוקרים כותבים כי בגברים עם סרטן ערמונית עמיד לסירוס ישנן אפשרויות טיפול מוגבלות במסגרת טיפול קו-ראשון ולמרבה הצער, המחלה מתקדמת במקרים רבים לאחר טיפול ראשוני. ממצאי המחקר הנוכחי מעידים על הפוטנציאל של Olaparib עם Abiraterone כאפשרות טובה לטיפול בחולים עם מחלה אגרסיבית זו.

 

הבטיחות והסבילות של משלב Olaparib עם Abiraterone תאמו לפרופיל הבטיחות הידוע של כל תרופה.

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני