חדשות

ממצאים חדשים מעידים כי Empagliflozin מאט הידרדרות תפקוד כלייתי ומשמר תפקוד לבבי בחולים עם מחלת כליות כרונית ואי-ספיקת לב (מתוך כנס ה-ASN)

08/11/2021

 

בחולים עם מחלת כליות כרונית ואי-ספיקת לב שטופלו ב- Empagliflozin(ג'ארדיאנס) תועדה התייצבות מקטע פליטה והאטת הידרדרות קצב פינוי גלומרולארי, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שהוצגו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Society of Nephrology.

 

מבין 5,988 חולים שחולקו באקראי לטיפול ב- Empagliflozin או פלסבו במחקר EMPEROR-Preserved, 53% היו חולים עם מחלת כליות כרונית. ממצאי מחקר EMPEROR-Preserved העידו עוד כי Empagliflozin הינו טיפול יעיל להפחתת תמותה קרדיווסקולארית ואשפוזים על-רקע אי-ספיקת לב, בהשוואה לפלסבו.

 

החוקרים מסבירים כי כחלק מהמסע הפעיל, והמאכזב עד כה, לטיפול אשר יסייע לחולים עם אי-ספקת לב ומקטע פליטה שמור של חדר שמאל, מחקר EMPEROR-Preserved הינו המחקר הראשון שהדגים תועלת לבבית וכלייתית חד-משמעית בחולים אלו. הממצאים מעידים על תועלת דומה לזו שתוארה בחולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל.

 

לאור זאת, Empagliflozin הינה התרופה הראשונה אי-פעם שהדגימה שיפור עקבי בתוצאים קרדיווסקולאריים והאטת הידרדרות תפקוד כלייתי לאורך כל הספקטרום של כשל כלייתי, כולל חולים עם מחלת כליות כרונית, ולכל אורך הספקטרום של תפקוד לבבי ובחולים עם וללא סוכרת.

 

החוקרים מסבירים כי הטיפול ב- Empagliflozin היה יעיל בחולים עם מחלת כליות כרונית במחקר EMPEROR-Preserved לשימור קצב פינוי גלומרולארי משוער נמוך עד 20 מ"ל/דקה.

 

מהתוצאות שהוצגו בשנה שעברה בכנס ה-American Society of Nephrology, חולים במחקר EMPEROR-Reduced חוו ירידה מתונה בקצב פינוי גלומרולארי עם טיפול ב- Empagliflozin לעומת פלסבו. עם זאת, בזרוע הפלסבו, חולים בהם נרשמה ירידה מוקדמת לאחר-טיפול בקצב פינוי גלומרולארי היו בסיכון מוגבר להחמרת תפקוד כלייתי ממושכת, בהשוואה לחולים בהם נרשמה עליה בקצב פינוי גלומרולארי משוער. כל ירידה ראשונית בקצב פינוי גלומרולארי משוער לאחר תחילת טיפול ב- Empagliflozinלא פגמה בתועלת של הטיפול התרופתי בחולים אלו.

 

מתוך כנס ה-ASN

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני