חדשות

טיפול ב-Daprodustat משפר רמות המוגלובין ואיכות חיים בחולים עם מחלת כליות כרונית (מתוך כנס ה-ASN Kidney Week)

08/12/2021

 

מנתונים שהוצגו במהלך כנס מטעם ה-American Society of Nephrology עולה כי מתן Daprodustat לווה בעליה משמעותית בריכוז המוגלובין ובשיפור איכות החיים של חולים עם מחלת כליות כרונית וכי הטיפול נסבל היטב.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי ממחקר קודם בשלב 2 עלה כי בהשוואה למתן תכשיר גירוי-אריתרופויאזיס, מתן פומי של Daprodustat הוביל לעליה בריכוז המוגלובין.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את השינוי הממוצע בריכוז המוגלובין מתחילת המחקר, כאשר תוצאי סיום משניים כללו את שיעור החולים בהם תועדה עליה של לפחות 1 גרם/ד"ל בריכוז המוגלובין ושיעור החולים בהם חל שינוי במדדי איכות חיים לפי מדד Vitality Scale.

 

מדגם המחקר כלל 614 מבוגרים עם מחלת כליות כרונית בשלב 3 ומעלה, אשר לא היו תחת טיפולי דיאליזה. המשתתפים חולקו באקראי לקבוצת טיפול ב- Daprodustatאו פלסבו.

 

מהנתונים עולה כי ב-235 חולים (77% מהמשתתפים) בזרוע Daprodustat תועדה עליה של לפחות 1 גרם/ד"ל בריכוז המוגלובין, זאת בהשוואה ל-54 חולים (18%) בזרוע הפלסבו.

 

בקרב חולים בזרוע הטיפול ב- Daprodustatתועדה עליה של 7.29 נקובות במדד איכות חיים לפי סולם Vitality Scale, זאת בהשוואה לעליה ממוצעת של 1.93 נקודות במדד זה בזרוע הפלסבו.

 

האירועים החריגים הנפוצים כללו שלשול, יתר לחץ דם ובצקת היקפית, כאשר לא תוארו הבדלים משמעותיים בשיעורי היארעות תופעות אלו בין שתי הקבוצות.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי בחולים עם אנמיה ומחלת כליות כרונית, אשר אינם תחת טיפולי דיאליזה, ממצאי המחקר מעידים כי מתן Daprodustat הוביל לעליה בריכוז המוגלובין ולהפחתת עייפות לאורך 28 שבועות, ללא השפעה משמעותית על שיעור האירועים החריגים.

 

מתוך כנס ה-ASN Kidney Week

 

לידיעה ב-Healio

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני