חדשות

בשעה זו: ועדת הבריאות בראשות ח''כ עידית סילמן דנה במתן חיסון קורונה לילדים (דוברות הוועדה)

16/11/2021

יו"ר צוות טיפול במגיפות במשרד הבריאות: "אין לנו סיבה ביולוגית טובה להניח על תופעות לוואי שונות לילדים מהחיסון בטווח הארוך

ד"ר אלרעי פרייס בסקירה על תחלואת ילדים:206 ילדים הגיעו למצב קריטי בגלל הקורונה, 11 נפטרו. תופעת ה-PIMS – 277 מקרים שדווחו, 195 נבדקו, שני ילדים נפטרו לאחר שלקו בדלקת רב מערכתית


לצפייה בדיון באתר ערוץ הכנסת לחצו כאן
*הדיון משודר גם בערוץ הכנסת בטלוויזיה

בדיון ועדת הבריאות בראשות ח"כ עידית סילמן בנושא מתן חיסוני קורונה לילדים אמר ד"ר בועז לב, יו"ר צוות טיפול במגיפות במשרד הבריאות: "אין לנו סיבה ביולוגית טובה להניח על תופעות לוואי שונות לילדים מהחיסון בטווח הארוך. רוב האירועים קלים וחולפים ולא הייתה סבירות שזה ימנע את החלטת הצט"מ להמליץ על אישור החיסון. צפויות תופעות הנפוצות בהרבה חיסונים- בהן לדוגמא דימומים ושינויים במחזור החודשי בקרב נערות, זה מטריד אבל על פי כל הנתונים שנאספו עד כה אין פה שום השלכה על פוריות או דבר אחר". בהמשך הסביר: "החיסון הזה הוא חיסון ריאקטוגני, כזה שהגוף מגיב אליו. מייצר חום, כאב מקומי ואולי קצת חולשה".
עוד הוסיף ד"ר לב: "הילדים הם שאינם מחוסנים היום ולכן למעלה מ-60% מהנפגעים היומיים כרגע הם בגילאים האלה. הורה שרוצה לחסן את הילד יוכל לעשות זאת ולהיפך. אנחנו מכבדים את הזכות של ההורים להחליט".

חה"כ שלעבר משה פייגלין ביקש מד"ר לב להתייחס לפרסומים בחו"ל אודות אנשים שנפטרו מהחיסון. לדבריו "אני מכיר אישית שני מבוגרים שנפטרו". בתגובה אמר ד"ר בעז לב כי הוא אינו מכיר את הפרסומים הספציפיים שציין פייגלין, והוסיף כי גם אם קיימת תופעה כזו "היחס בין התחלואה והתמותה שנגמרת מהמחלה לעומת מה שנגרם מהחיסון הוא לרעת המחלה".

על פי נתונים שמסרה לוועדה ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס, מתחילת המגיפה 206 ילדים הגיעו למצב קריטי בשל מחלת הקורונה (0-18), 42 מהם בגילאי 5-11. 11 ילדים נפטרו, כולם עם מחלות רקע. 4 מתוכם בגילאי 5-11.
באשר לתופעת ה- PIMS שאובחנה אצל ילדים לאחר החלמה ממחלת הקורונה אמרה ד"ר אלרעי פרייס כי עד כה דווח בסה"כ על 277 מקרים. 195 מקרים נחקרו עד כה, מתוכם 99 היו בגילאי 5-11. לדברי ד"ר אלרעי פרייס – "בשני מקרים ילדים נפטרו, לאחר שהתייצבו עם דלקת רב מערכתית סוערת מספר שבועות לאחר החלמה מקורונה".

מור אברג'יל, דוברת הוועדה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני