חדשות

הנחיות חדשות בנוגע לזיהומים המועברים במגע מיני (מתוך כנס ה-WCD)

17/06/2019

 

במהלך כנס ה-World Congress of Dermatology מסבירים מומחים כי ההנחיות חדשות אודות זיהומים המועברים במגע מיני מטעם ה- International Union Against Sexually Transmitted Diseases מתייחסות למספר ביטויים דרמטולוגיים שאינם נכללים תמיד בהמלצות של איגודים מומחים אחרים.

 

למרות שרופאי עור משחקים תפקיד חשוב במניעה, אבחנה וטיפול במגוון רחב של זיהומים המועברים במגע מיני, חלה ירידה בהיקף רופאי עור המתמחים בזיהומים המועברים במגע מיני. מעבר לכך, במקרים רבים קיים מאבק בין מומחים מתחום אימונולוגיה, אורולוגיה, גניקולוגיה ומחלות זיהומיות כאשר בעתיד המטרה היא כי כל אלו יעבדו יחדיו ולא ילחמו זה בזה.

 

מרכיב חשוב בהנחיות העדכניות נוגע להמלצה לרופאים להיות מודעים לאוכלוסיות בסיכון גבוה במיוחד. עובדי מין, גברים הומוסקסואליים וטרנסג'נדרים מצויים כולם בסיכון לזיהומים המועברים במגע מיני. ההנחיות העדכניות מרחיבות את הידע אודות אופן הטיפול בטרנסג'נדרים.

 

ההנחיות מציעות כי כאשר רופאים מטפלים בטרנסג'נדרים עליהם לקחת בחשבון כי לחולים אלו ייתכן משלב של בני/בנות זוג ליחסי מין, כאשר בגברים טרנסג'נדרים בהם לא בוצע ניתוח מגדרי ייתכן סיכון מוגבר להריון לא-מתוכנן וכי בטרנסג'נדרים ייתכן צורך בבדיקות סקר בהתאם לחלקי הגוף שלהם.

 

כאשר זיהומים המועברים במגע מיני מטופלים ע"י רופאי משפחה ורופאים מומחים, יש חשיבות  רבה להנחיות אשר עשויות לכוון רופאים לפתרון הנכון. עם זאת, חשוב להסתכל על המטופלים באופן פרטני ולפעול מעבר להנחיות.

 

מתוך כנס ה-WCD

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני