חדשות

קוקטייל נוגדנים של חברת אסטרה-זנקה מפחית סיכון להתפתחות זיהום תסמיני בנגיף הקורונה (מתוך Healio)

05/10/2021

 

מנתוני מחקר PROVENT עולה כי קוקטייל נוגדנים חד-שבטיים AZD7442 של חברת אסטרה-זנקה הפחית משמעותית את הסיכון להתפתחות זיהום תסמיני בנגיף הקורונה.

 

במסגרת המחקר בחנו החוקרים את היעילות והבטיחות של AZD7442, קוקטייל נוגדנים חד-שבטיים המיועד לשמש כטיפול מונע לפני-חשיפה לנגיף הקורונה במבוגרים. המחקר בשלב 3 היה מחקר אקראי, כפל-סמיות, מבוקר-פלסבו, שכלל 5,197 מבוגרים לא-מחוסנים בגילאי 18 שנים ומעלה, ללא זיהום קודם בנגיף הקורונה, בהם נקבע כי תתכן תועלת למתן מונע של נוגדנים לאור סיכון מוגבר למחלה חמורה או חשיפה לנגיף.

 

המשתתפים במחקר חולקו ביחס 2:1 לקבלת קוקטייל הנוגדנים (3,460 משתתפים) או פלסבו (1,737 משתתפים).

 

מהנתונים עולה כי קוקטייל הנוגדנים הפחית את הסיכון להתפתחות זיהום תסמיני בנגיף הקורונה בשיעור של 77% (רווח בר-סמך 95% של 46%-90%), בהשוואה לפלסבו (p<0.001). בנוסף, שיעור החולים שפיתחו תופעות לוואי היה דומה (35% מהמטופלים בקוקטייל הנוגדנים לעומת 34% מאלו בזרוע הפלסבו). החוקרים מוסיפים כי זוהה רק מקרה אחד של זיהום חמור בנגיף הקורונה ושני מקרי תמותה במהלך המחקר, כאשר כל המקרים הללו תוארו בזרוע הפלסבו.

 

קוקטייל AZD7442 הינו המשלב ארוך-טווח הראשון של נוגדנים חד-שבטיים ומהווה אפשרות טיפול חדשה למניעת COVID-19.

 

החוקרים כותבים כי דרושות גישות נוספות למטופלים שאינם זוכים להגנה מספקת מהחיסונים הזמינים כנגד נגיף הקורונה. ממצאי היעילות והבטיחות הללו מהווים בשורה חיובית למטופלים בסיכון גבוה ומעידים כי משלב נוגדנים עשוי להגן מפני מחלה תסמינית וחמורה משנית לזיהום הנגיפי.

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני