חדשות

הושלם בהצלחה ניסוי קליני ראשון בבני אדם של מכשור לזיהוי מוקדם של נזק כלייתי (הודעת סרנו מדיקל)

21/01/2020

הודעת סרנו מדיקל

החברה פיתחה מכשור ייחודי למעקב וזיהוי מוקדם של נזק כלייתי בחולים מאושפזים בטיפול נמרץ; הניסוי שכלל למעלה מ- 40 חולים במרכזים הרפואיים רבין ושיבא, הראה תוצאות מצוינות

סרנו מדיקל, חברת סטארט-אפ הממוקמת ביוקנעם, מפתחת מכשור למעקב וזיהוי מוקדם של נזק כלייתי בחולים מאושפזים בטיפול נמרץ, המאפשר תגובה מוקדמת והתערבות מינימאלית. ניטור מתמשך ומדויק של תפקוד הכליות מאפשר מעקב רצוף אחר תהליך ההחלמה, וצמצום משך האשפוז לחולים רבים הנמצאים בסכנה לנזק כלייתי אקוטי, המגדיל משמעותית את התמותה במהלך האשפוז ולאחריו.

החברה סיימה ניסוי קליני ראשון בבני אדם במערכת ה- Sentinel ומציגה תוצאות המוכיחות אמינות ודיוק גבוהים במגוון חולים גדול. הניסוי שכלל מעל 40 חולים למשך ניטור כולל של מעל 1,300 שעות, התקיים ב- 3 מחלקות טיפול נמרץ בבתי החולים בלינסון ושיבא.

במהלך אשפוז בבית החולים, ובעיקר במחלקות הטיפול הנמרץ, נחשפים החולים למגוון תרופות ונוזלים כחלק משגרת הטיפול, חלקם בעלי השפעה שלילית על הכליה, וכתוצאה מכך אחוז גבוה מהמאושפזים מפתחים נזק כלייתי קל עד חמור שיכול להגיע לכשל כלייתי וצורך בהשתלה או דיאליזה. נזק זה הוא כרוני, ולא ניתן לטיפול באמצעות טיפול תרופתי או אפילו כירורגי פשוט, ולכן מניעה וצמצום נזק נוסף הינם קריטיים לבריאות החולה. ניטור המשכי של תפקוד הכליות מקצר משמעותית את הזמן הדרוש לזהות נזק מתפתח ומאפשר התערבות מוקדמת בטיפול ובכך מאפשר לצוות לצמצם את הנזק ומונע סיכון נוסף.

המוצר הייחודי שמפתחת סרנו מדיקל נועד לזהות שינויים מינוריים בתפקוד הכליות, בניטור רצוף, מדויק ואוטומטי. המערכת מתחברת לציוד קיים בבתי החולים בהתקנה פשוטה וקצרה, מתאימה לעבודה מתמשכת בתנאי הסביבה המורכבים של הטיפול הנמרץ וחדר הניתוח, תוך צמצום הצורך בעבודת הצוות הסיעודי וללא תלות בתנאי החולה או הסביבה.

סרנו מדיקל החלה את דרכה באוגוסט 2017 בחממת אלון מדטק בבעלותו של ד"ר שמעון אקהויז, יזם טכנולוגי פורץ דרך ומשקיע מוביל של חברות רבות בתחום המכשור הרפואי. בראש החברה עומדים נעם הדס ותומר לארק, בעלי ניסיון עשיר בפיתוח מכשור רפואי וניטור פרמטרים קליניים.

מנכ"ל החברה, תומר לארק ציין: "אנחנו מאושרים וגאים בתוצאות הניסוי. ניסוי ראשון בקנה מידה כזה מוכיח את יעילות הטכנולוגיה באופן ברור ויאפשר לחברה להמשיך לפעול בקצב מהיר לקראת ייצור המערכת והצגתה לקהילת הרפואה הדחופה העולמית. אנו מאמינים כי המוצר יהפוך במהרה לחלק אינטגרלי מהמכשור ביחידות הטיפול הנמרץ וחשוב מכך - יסייע לחולים ויציל חיים".

 

ד"ר שמעון אקהויז, יו"ר החברה ציין: "סרנו פיתחה מוצר מקורי שיביא ערך אדיר לחולים המאושפזים בחדרי טיפול נמרץ יחד עם פתרון דיגיטלי פשוט שיביא ערך כלכלי גדול לבתי החולים. סיום כה מוצלח של הניסוי הקליני של סרנו הוא עדות מצוינת לאיכות המוצר ולכושר הביצוע של החברה."

אודות חממת אלון מדטק ונצ'רס:

חממת אלון מדטק ונצ'רס פועלת החל משנת 2014, ממומנת על ידי הרשות לחדשנות ומשקיעה בחברות טכנולוגיה פורצות דרך בתחום המכשור הרפואי. החממה הוקמה על יד ד"ר שמעון אקהויז, אחד מן היזמים הסדרתיים הבולטים בישראל בתחום המכשור הרפואי והרפואה האסתטית.  הייחודיות והחדשנות הטכנולוגית של חברות הפורטפוליו בחממה הביאו להצטרפותם של משקיעים אסטרטגיים מובילים וגיוסים בשווי של למעלה מ 30 מיליון $ בשנה החולפת.

את דרכו המקצועית החל ד"ר אקהויז בחברת רפאל ואת הונו הראשוני עשה כמייסד יצרנית מכשירי הלייזר הרפואי והאסתטי לומניס ‏(במקורMedical  ESC‏). לאחר פרישתו מלומניס ב–1999, ייסד אקהויז את חברת סינרון, מפתחת המכשור הרפואי לטיפולים קוסמטיים, אשר הונפקה בנאסד"ק ב-2004 ונמכרה ב-2017 לקרן אייפקס ב-400 מיליון דולר.  כמו כן היה המשקיע הראשון ויושב הראש של חברת וונטור, שנמכרה לפני מספר שנים למדטרוניק בסכום של למעלה מ-300 מיליון דולר.

בנוסף  להשקעתו בחברות החממה, ד"ר אקהויז יזם והשקיע ביותר מ-15 חברות בתחומי הטכנולוגיה הרפואית ביניהן חברת רפיד שמוכרת התקנים לטיפול בשבץ מוחי, חברת אפיטומי העוסקת בתחום ההרזיה, חברת Realview העוסקת בהדמיה רפואית תלת־ ממדית, וחברת טרניקה המתמחה ברפואה דיגיטלית בטיפול בכאב.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני