חדשות

תוצאות מבטיחות ל-Entrecitinib בטיפול בסרטן ריאות (J Clin Oncol)

06/03/2021

 

במרבית החולים עם סרטן ריאות גרורתי או מתקדם מסוג NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer) חיובי לאיחוי ROS1 תועדה הפוגה ממושכת עם טיפול ב- Entrecitinib, מעכב ROS1, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Journal of Clinical Oncology.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים סידור גנטי מחדש של ROS1 הוא שינוי אונקוגני בגידולי NSCLC. כעת הם מדווחים על תוצאות ניתוח עדכני של נתונים משלושה מחקרים קליניים בשלב I או II (ALKA-372-001, STARTRK-1 ו-STARTRK-2) להערכת Entrecitinib כנגד גידולי NSCLC עם איחוי ROS1.

 

המדגם כלל מבוגרים עם ממאירות מסוג NSCLC חיובי ל-ROS1 מתקדם-מקומית או גרורתי, עם או ללא גרורות למערכת העצבים המרכזית, אשר טופלו ב- Entrecitinib במינון 600 מ"ג ומעלה בכל יום. תוצאי הסיום העיקריים כללו את שיעורי תגובה אובייקטיבית ומשך תגובה לטיפול. תוצאי סיום משניים כללו הישרדות ללא-התקדמות, הישרדות כוללת, שיעורי תגובה אובייקטיבית תוך-גולגולתית, משך תגובה תוך-גולגולתית, הישרדות ללא-התקדמות תוך-גולגולתית ובטיחות הטיפול.

 

החוקרים אספו נתונים אודות 161 חולים אשר היו במעקב למשך לפחות שישה חודשים. חציון משך התגובה עמד על 10.7 חודשים. שיעורי תגובה אובייקטיבית עמדו על 67.1% (108 חולים) והתגובות היו ממושכות ונותרו לאורך זמן, כאשר 63% מהחולים הגיבו לטיפול לאחר 12 חודשים וחציון משך התגובה לטיפול עמד על 15.7 חודשים. שיעורי ההישרדות הכוללים לאחר 12 חודשים עמדו על 81%.

 

ב-24 חולים עם גרורות למערכת העצבים המרכזית בתחילת המחקר, שיעורי תגובה אובייקטיבית תוך-גולגולתית עמדו על 79.2% (19 חולים), חציון ההישרדות ללא-התקדמות תוך-גולגולתית עמדו על 12.0 חודשים וחציון משך תגובה תוך-גולגולתית ארך 12.9 חודשים (שיעורי תגובה לאחר 12 חודשים של 55%).

 

פרופיל הבטיחות היה דומה לזה שתואר בניתוח העיקרי של הנתונים ולא תועדו סוגיות בטיחות חדשות.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי הממצאים תומכים בטיפול ב- Entrecitinib חולים עם סרטן ריאות מסוג NSCLC עם איחוי ROS1, כולל חולים עם גרורות למערכת העצבים המרכזית.

 

J Clin Oncol 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני