חדשות

בקרוב צפויים נתונים חדשים בנושא טיפול חליפי בטסטוסטרון בחולים עם סרטן ערמונית (מתוך אתר מדסקייפ)

11/03/2019

 

נתונים חדשים אודות הנושא השנוי במחלוקת של טיפול חליפי בטסטוסטרון בגברים עם סרטן ערמונית יעמדו במוקד הכנס השנתי מטעם ה-European Association of Urology.

 

מאחר וקיים קשר בין טסטוסטרון ובין גדילת תאי סרטן ערמונית, רופאים רבים מסתייגים ממתן טיפול זה לחולים עם סרטן ערמונית פעיל או גידול שטופל לאחרונה.

 

ההשפעה של טיפול חליפי בטסטוסטרון סביב ההתערבות הניתוחית על תפקודי זקפה תבחן לאחר ניתוח רדיקאלי לכריתת הערמונית בסיוע רובוטי. חלק מהגברים עוברים פרוצדורה זו ללא התאוששות של התפקוד המיני ולכן החוקרים החליטו לבחון את רמות טסטוסטרון חופשי וטסטוסטרון כולל בכל החולים משנת 2009.

 

קבוצה נוספת של חוקרים תציג ממצאים ממחקר שבחן את ההשפעה של טיפול חליפי בטסטוסטרון על תזמון הישנות ביוכימית בגברים לאחר כריתה רדיקאלית של הערמונית.

 

עוד יוצגו נתונים ממחקר ARCHES בשלב 3, אשר התמקד בגברים מאירופה עם סרטן ערמונית גרורתי ורגיש להורמונים. מחקר זה בוחן את היעילות של טיפול Androgen Deprivation Therapy (טיפול ADT) בלבד ובשילוב עם Enzalutamide (אקסטנדי).

 

בכנס יוצגו עוד נתונים ממחקר ARAMIS בשלב 3 להערכת התכשיר הניסיוני Darolutamide בגברים עם סרטן ערמונית לא-גרורתי ועמיד לסירוס. נתונים מוקדמים הצביעו על תוצאות טובות בטיפול אבלציה באמצעות גלי קול ובהנחיית MRI בגברים עם סרטן ערמונית ממוקם.

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני