חדשות

מחקר לבדיקת יעילות החיסון נגד שחפת (BCG) בהגנה מפני תסמיני COVID-19 החל ב-4000 עובדי מערכת הבריאות באוסטרליה ( FRANCE 24)

28/03/2020

מאת מערכת אי-מד

חוקרים האוסטרלים החלו במחקר קליני שמטרתו לבדוק אם חיסון ששימש במשך עשרות שנים למניעת שחפת (BCG) עשוי להגן על עובדי הבריאות מפני הדבקה בוירוס  COVID-19.

בניסוי לבחינת החיסון נגד BCG ישתתפו 4,000 עובדי בריאות בבתי חולים ברחבי אוסטרליה כדי לקבוע אם הוא יכול להפחית את תסמיני ה- COVID-19.

"למרות שהתפתחה במקור כנגד שחפת, ועדיין ניתנת ליותר מ -130 מיליון תינוקות מדי שנה למטרה זו, BCG גם מגדילה את חסינות '' קו החזית '' של בני האדם, ומכשירה אותה להגיב לנגיפים בעוצמה רבה יותר", נאמר בהודעת החוקרים.

"אנו מקווים לראות ירידה בשכיחות וחומרת הסימפטומים של COVID-19 בקרב עובדי שירותי הבריאות המקבלים את החיסון נגד BCG," אמר החוקר הראשי נייג'ל קרטיס.

עוד הוסיף ש -4,000 הנבדקים ייכנסו למחקר בתוך שבועות בתהליך מהיר שנמצא באישור רשויות הבריאות הממלכתיות והפדרליות.

ניסויים דומים נערכים במספר מדינות אחרות, כולל הולנד, גרמניה ובריטניה.

"ניסוי זה יאפשר בדיקה נכונה של יעילות החיסון נגד תסמיני COVID-19, ועשוי לעזור להציל את חייהם של עובדי הבריאות החזיתיים ההרואיים שלנו", אמרה קתרין נורת ', מנהלת מכון מרדוק.

מרדוק מוסיפה  כי התקווה היא ששיפור החסינות "המולד" של האנשים נגד תסמיני COVID-19 יקנה זמן לפיתוח חיסון ספציפי נגד המחלה.

לדיווח ב-FRANCE 24

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני