מאמרי מערכת

מה התחדש ביתר לחץ דם באוקטובר 2017 ? / סקירתו של פרופ' יאיר יודפת , החברה ליל''ד

07/11/2017

האם LVH בנוכחות הסתיידות של העורקים הכליליים הוא חזאי לאירועים CV?

מטרת המחקר שבוצע במרכז הרפואי שיבא היתה להעריך את הסיכון ה – CV היחסי של LVH בנוכחות הסתיידות כלילית. 
להמשך קריאה 

האם הפולימורפיזם הגנטי במערכת רנין-אנגיוטנסין-אלדוסטרון קשור ביל"ד עצמוני?

מטרת הסריקה שנערכה בקטלוג של המיפוי הגנטי הנרחב ע"י חוקרים סינים היתה לבדוק האם הקשר שנמצא בפולימורפיזם של 12 נוקליטידים-יחידים (SNPs) בתוך המערכת רנין-אנגיוטנסין-אלדוסטרון לבין יל"ד עצמוני הוא אמיתי.
להמשך קריאה

האם מאפיינים אישיים קובעים במידה רבה את הקשר בין לחץ הדם שהושג בטיפול הנמרץ לבין הופעת עקומת J באירועים ה-CV והתמותה מכל סיבה? עיבוד לאחר מעשה ממחקרי SPRINT ו-ACCORD-BP

מטרת העיבוד לאחר-מעשה של החוקרים מהולנד היתה לבדוק את הקשר בין רמות לחץ הדם הסיסטולי תוך הטיפול, האירועים ה – CV והתמותה מכל סיבה תוך צירוף הנתונים והתוצאים ממחקרי SPRINT ו – ACCORD-BP. 
להמשך קריאה 

האם הורדה נמרצת של לחץ הדם הסיסטולי נמוך מ – 120 ממ"כ נכונה גם לגבי חולי סוכרת מסוג 2 עם גורמי סיכון נוספים?

מטרת העיבוד לאחר מעשה של חוקרים מאוניברסיטת וירג'יניה היתה לבדוק את השפעת הטיפול הנמרץ לאיזון לחץ הדם על התוצא ה – CV בחולי סוכרת מסוג 2 עם גורמי סיכון CV נוספים. 
להמשך קריאה 

האם הורדה נמרצת של לחץ הדם מורידה את הסיכון לאירועים מוחיים? עיבוד נוסף של מחקר SPRINT

מטרת העיבוד שהוצג ב - 142nd Annual Meeting of the American Neurological Association היתה להעריך בצורה טובה יותר את ההשפעות של לחץ דם סיסטולי נמוך על הסיכון לשבץ מוחי. 
להמשך קריאה 

האם שתייה מתונה של אלכוהול היא חזאית להפרעה בתיפקוד החדר השמאלי בחולי יל"ד שאינם אלכוהוליסטים?

מטרת המחקר האוסטרי היתה לבדוק את הקשר בין צריכת אלכוהול ושינויים בלב בחולי יל"ד שאינם אלכוהוליסטים. 
להמשך קריאה 

האם איכות חיים ירודה בבסיס קשורה בסיכון לשבץ מוחי ולאיכות חיים ירודה אחרי האירוע? עיבוד ממחקר ALLHAT

מטרת העיבוד לאחר מעשה ממחקר ALLHAT (Antihypertensive and Lipid Lowering Treatment to Prevent Heart Attack) היתה לבדוק גורמים שמשפיעים על שינויים באיכות החיים לאחר אירוע מוחי. 
להמשך קריאה 

האם הגורמים ליל"ד בצעירים עד גיל הביניים שונים בין גברים לנשים?

מטרת המחקר הקנדי שהוצג בכנס משותף של חברת הלב והחברה ליל"ד האמריקאים בספטמבר 2017 היתה לבדוק האם קיים הבדל מגדרי בהשפעת גורמים בדינמיקה של יל"ד. 
להמשך קריאה 

האם חשיפה אישית קצרת-טווח לטמפרטורה הממוזגת היא חזאית טובה יותר לתיפקוד האנדותל מאשר החשיפה לטמפרטורת החוץ?

מטרת המחקר האמריקאי –סיני היתה לבדוק השפעת החשיפה לאחרונה לטמפרטורה האישית לעומת הטמפרטורה בחוץ על לחץ הדם, על השונות במהירות הדופק, על פרמטרים של שינה ועל זרימה תלויית-הרחבה בעורק הברכיאלי בקרב 50 מבוגרים בריאים, ללא עישון שנחשפו קודם במשך 7 ימים 4 פעמים (בעונות שונות של השנה) לאוויר החוץ וחשיפה של 24 שעות למקום בו הם שוהים בדרך כלל באוויר הממוזג (פעמיים). 
להמשך קריאה 

האם יל"ד עמיד לטיפול אמיתי הוא גורם סיכון CV בפני עצמו ללא קשר לרמת לחץ הדם?

מטרת המחקר שבוצע במסגרת Swedish Primary Care Cardiovascular Database היתה לבדוק את התוצא ה – CV בחולים עם יל"ד עמיד לטיפול אמיתי לעומת יל"ד מאוזן. 
להמשך קריאה 

האם שילוב של הממוצע והשונות של לחץ הדם הוא חזאי טוב יותר להשפעת הטיפול על הסיכון ה – CV? – עיבוד נוסף ממחקרי ONTARGET ו – TRANSCEND

מטרות העיבוד הנוכחי של תוצאות שני המחקרים (28,790 חולי יל"ד) היו 1. לבדוק את ערך החיזוי של השונות בלחץ הדם הסיסטולי בין ביקור לביקור כאשר המצבים בהם תרמו ממוצעי לחץ הדם הוצאו מהעיבוד. 2. להשוות את יכולת החיזוי של השונות בלחץ הדם הסיסטולי וממוצע לחץ הדם הסיסטולי באותה תקופה של הטיפול. 3. לראות האם שילוב שני הגורמים האלו ישפרו את החיזוי הכולל של השפעות הטיפול ביל"ד על מניעת אירועים CV. 
להמשך קריאה 

האם הוספת סיבי פסיליום מסיסיים לתזונה מורידה את לחץ הדם? – סקירה ומטה-אנליזה.

מטרת הסקירה הסיסטמתית והמטה-אנליזה שבוצעה ע"י חוקרים מקנדה היתה לבדוק השפעת סיבים צמיגיים מסיסיים על לחץ הדם וכימות השפעתם של סיבים שונים. 
להמשך קריאה 

האם יל"ד שמתפתח בגילאי ה – 40 הוא גורם סיכון לדמנציה רק בנשים?

מטרת המחקר במסגרת Kaiser Permanente Division of Research היתה לבדוק את הקשר של בגרות מוקדמת ובגרות בשלב הביניים עם דמנציה בשני המגדרים. 
להמשך קריאה 

האם יל"ד ממוסך מטופל תרופתית שאינו מאוזן בקשישים הוא גורם סיכון CV?

מטרת המחקר האיטלקי היתה לבדוק את הפרוגנוזה של יל"ד ממוסך ויל"ד של החלוק הלבן שאינם מאוזנים בקרב 1,191 קשישים (מגיל 60 ומעלה, גיל ממוצע 69). 
להמשך קריאה 

האם הסיכון לנפילות ע"י טיפול תרופתי ביל"ד בקשישים קיים רק מיד לאחר נטילת תרופה חדשה או שינוי במינון ולא בשימוש כרוני? – סקירה ומטה-אנליזה

מטרת הסקירה והמטה-אנליזה שבוצעה ע"י חוקרים מאוסטרליה היתה לבדוק השפעת שימוש מידי וכרוני של תרופות ליל"ד על הסיכון לנפילות בקשישים מעל גיל 60. 
להמשך קריאה 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני