חדשות

עדויות חדשות תומכות ביעילות דופיקסנט כנגד אטופיק דרמטיטיס בילדים (Healio)

01/09/2021

 

בילדים בגילאי 6 חודשים עד 5 שנים עם אטופיק דרמטיטיס, טיפול ב-Dupilumab (דופיקסנט) עם טיפול מקומי בקורטיקוסטרואידים הוביל לירידה משמעותית בגרד ולשיפור איכות החיים, כך עולה מנתונים חדשים ממחקר LIBERTY AD PRESCHOOL.

 

במסגרת המחקר בשלב 3 בחנו החוקרים את תוצאות הטיפול בדופיקסנט, נוגדן חד-שבטי המעכב מעבר אותות Interleukin-14 ו-Interleukin-13, אל מול פלסבו, בילדים בגילאי 6 חודשים עד 5 שנים עם אבחנה של אטופיק דרמטיטיס.

 

המשתתפים קיבלו טיפול בדופיקסנט במינון 200 מ"ג או 300 מ"ג, בהתאם למשקל הגוף, כל ארבעה שבועות, למשך 16 שבועות המחקר, כמו גם טיפול מקומי בקורטיקוסטרואידים, או פלסבו.

 

עור נקי או כמעט-נקי תועד ב-28% מהמטופלים בדופיקסנט, בהשוואה ל-4% מאלו בזרוע הפלסבו (p<0.0001). בנוסף, ב-53% מהמשתתפים במחקר תועד שיפור גדול יותר במחלה, בהשוואה למצב הבסיס, בהשוואה ל-11% מאלו בזרוע הפלסבו.

 

החומרה הכוללת של המחלה, כפי שנקבע לפי מדד Eczema Area and Severity Index, השתפר בממוצע ב-70% בקרב מטופלים בדופיקסנט, בהשוואה ל-20% בזרוע הפלסבו, בעוד שגרד השתפר ב-49% מהמשתתפים בזרוע ההתערבות, לעומת 2% מאלו בזרוע הפלסבו.

 

מהנתונים עולה כי טיפול בדופיקסנט הפחית באופן דרמטי את ההשפעה של אטופיק דרמטיטיס על חייהם של ילדים קטנים ובני משפחתם, עם ניקוי מהיר של הנגעים העוריים, שיפור גרד ושיפור התוצאות בחולים.

 

אירועים חריגים דווח ב-64% מהחולים בזרוע הטיפול בדופיקסנט וב-74% מאלו בזרוע הפלסבו. אירועים אלו כללו נזופרינגיטיס (8% מהמטופלים בדופיקסנט, 9% מאלו בזרוע הפלסבו), זיהום בדרכי נשימה עליונות (6% מהמטופלים בדופיקסנט, 8% מאלו בזרוע הפלסבו), דלקת לחמית (5% מהמטופלים בדופיקסנט, 0% מאלו בזרוע הפלסבו), זיהום בנגיף הרפס (6% מהמטופלים בדופיקסנט, 5% מאלו בזרוע הפלסבו) ותגובות באתר הזריקה (2% מהמטופלים בדופיקסנט, 3% בזרוע הפלסבו).

 

להכרת בטיחות הטיפול יש חשיבות רבה עבור רופאים והורים השוקלים את אפשרויות הטיפול בתינוקות וילדים עם אטופיק דרמטיטיס וממצאי המחקר הנוכחי תומכים ביעילות הטיפול בדופיקסנט, ללא דיכוי נרחב של מערכת החיסון. התוצאות תומכות באפשרות הטיפול בדופיקסנט בילדים קטנים אלו.

 

 

 

לידיעה ב-Healio

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני