חדשות

תוצאות מבטיחות ל-Ruxolitinib בטיפול בחולים עם ויטיליגו (מתוך כנס ה-EADV)

07/10/2021

 

מנתונים משני מחקרים בשלב 3 שהוצגו במהלך כנס ה-European Academy of Dermatology and Venereology עולה כי בחולים עם ויטיליגו שטופלו בקרם Ruxolitinib תועדה רה-פיגמנטציה באזור הפנים והגוף.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי כיום אין תכשיר יחיד המאושר ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי המביא לרה-פיגמנטציה בחולים עם ויטיליגו ולכן מדובר בהחלט בתחום בו יש מקום לאפשרויות טיפול נוספות.

 

תכנית TRuE-V כללה שני מחקרים זהים, רב-מרכזיים, כפלי-סמיות, מבוקרים: TRuE-V1 ו-TRuE-V2. כל מחקר כלל כ-300 חולים עם ויטיליגו בהיקף של עד 10% מכלל שטח הגוף, כולל הפנים. המשתתפים חולקו באקראי לקבלת Ruxolitinib בריכוז 1.5% או קרם דמה.

 

לאחר 24 שבועות טיפול, משתתפים בזרוע הביקורת יכלו לחצות לקבוצת ההתערבות עם קבלת הטיפול הפעיל לאורך 28 שבועות.

 

שיפור של לפחות75% במדד Vitiligo Area Scoring Index (VASI) באזור הפנים דווח ב-29.9% מהמטופלים בזרוע ההתערבות בשני המחקרים, זאת בהשוואה ל-7.5% ו-12.9% מהמשתתפים בזרוע הדמה במחקר TRuE-V1 ו-TRuE-V2, בהתאמה. שיפור של לפחות 90% מתחילת המחקר תואר בלמעלה מ-15% מהמשתתפים.

 

עוד מדווחים החוקרים כי שיפור של 50% ומעלה במדד VASI בכל הגוף תועד ב-20.6% ו-26.1% מהמטופלים בקרם Ruxolitinib בשני המחקרים, זאת בהשוואה ל-4.9% ו-11.3% מאלו בזרוע הפלסבו במחקרי TRuE-V1 ו-TRuE-V2, בהתאמה. בנוסף, גם שיעורי התגובה לפי Vitiligo Noticeability Scale היו גבוהים יותר בזרוע הטיפול הפעיל ועמדו על 24.5% ו-21.9%, בהשוואה לשיעורים של 3.3% ו-6.6% בזרוע הפלסבו.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי קרם Ruxolitinib נמצא יעיל כטיפול רה-פיגמנטציה בחולים עם ויטיליגו המערב את אזור הפנים והגוף, נסבל היטב ולא לווה באירועים חריגים חמורים.

 

מתוך כנס ה-EADV

 

לידיעה ב-Healio

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני