חדשות

טיפול ב-Tapinarof יעיל לאורך זמן בחולים עם פסוריאזיס רובדית (מתוך כנס ה-EADV)

08/10/2021

 

מנתונים שהוצגו במהלך כנס ה-European Academy of Dermatology and Venereology עולה כי טיפול ארוך-טווח בקרם ב- Tapinarof נסבל היטב ויעיל לשיפור לאורך זמן בפסוריאזיס רובדית.

 

מתוצאות מחקר PSOARING בשלב 3 עולה כי קרם Tapinarof נסבל היטב לאורך זמן, עם פרופיל בטיחות התואם לזה שתואר במחקרים קודמים להערכת הטיפול התרופתי.

 

החוקרים הציגו את הנתונים ממחקר PSOARING בן 40 שבועות, מחקר רב-מרכזי בשלב 3, בתווית-פתוחה, שכלל חולים שהשלימו את מחקרי PSOARING 1 או PSOARING 2 – שניהם מחקרים כפלי-סמיות, שנערכו לאורך 12 שבועות – ובחנו את הבטיחות והיעילות של קרם Tapinarof.

 

שיעור החולים עם היעלמות מלאה של הנגעים העוריים לפחות פעם אחת במהלך המחקר עמד על 40.9% מהמטופלים, כאשר ב-58.2% מהחולים תועד מדד Physician Global Assessment (PGA) של 2 נקודות ומעלה או מדד של 0 או 1 לפחות פעם אחת במהלך המחקר.

 

לאחר 16 שבועות, ב-16.9% מהחולים תועד מדד PGA אפסי, ב-44.3% תועד מדד PGA של 0-1. לאחר טיפול, חציון משך ההשפעה של הטיפול עמד על ארבעה חודשים.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר מעידים על השפעה ממושכת לאורך כארבעה חודשים של טיפול בקרם Tapinarof להעלמת נגעים עוריים בחולים עם פסוריאזיס. ממצאים אלו מעידים כי Tapinarof עשוי להוות אפשרות טיפול חדשה לחולים עם פסוריאזיס רובדית.

 

מתוך כנס ה-EADV

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני