הודעות אירגונים

חדש במרכז הרפואי בני ציון - פיזיותרפיה וסטיבולרית

03/07/2017

לדברי מנהל המכון לפיזיותרפיה במרכז הרפואי בני ציון, קובי שוורץ, "המחלה הוסטיבולרית הנפוצה ביותר היא סחרחורת תנוחתי שפירה או BPPV , כאשר במחלה זו הסחרחורת מופיעה בעיקר בשכיבה או בשינויי תנוחה. סדרת טיפול פיזיותרפיה וסטיבולרית עשויה להקל בצורה משמעותית ומהירה על הסימפטומים"

האם קרה לכם שניסיתים לקום מהמיטה בבוקר ופתאום כל החדר הסתובב? או שאיבדתם שיווי משקל מסחרחורת חזקה? בשכיבה, ישיבה, עיניים עצומות או פקוחות? האם כשאתם מסתכלים לצד אחד הסחרחורת חזקה יותר מאשר במבט לצד השני? האם הסחרחורת מלווה בבחילות או הקאות? אם עניתם בחיוב על אחת או יותר משאלות אלה, לא מן נמנע  שאתם סובלים ממחלה וסטיבולרית. במרכז הרפואי בני ציון, מציעים טיפולי פיזיותרפיה וסטיבולרית שביכולתם להקל בצורה משמעותית ומהירה על הסובלים מסימפטומים אלה.

המטפלת אילונה יגר מהמרכז הרפואי בני ציון אשר התמחתה בטיפולים מסוג זה מוסיפה כי " ישנן מחלות וסטיבולריות אחרות כמו ליקויים חד צדיים, בעיות מיקוד ראיה ועוד. גם לבעיות אלה הפיזיותרפיה הוסטיבולרית יכולה לעזור. המערכת הוסטיבולרית ממוקמת באוזן הפנימית ומורכבת משלוש תעלות עם רסיסי רקמה בתוכן ("קריסטלים").  תפקידה לחוש את תנועות הראש, והגוף ולהעביר את המידע למוח הקולט אותו במרכזי שיווי המשקל. פגיעה במערכת הוסטיבולרית באוזניים, עלולה לגרום לסחרחרות וקושי בשיווי המשקל. הסחרחורת עלולה לפגוע בכל התנוחות ובכל המצבים ואף להתלוות בבחילות או הקאות.

כאמור, במרכז הרפואי בני ציון , החלו  לטפל במחלות הוסטיבולרית באמצעות פזיותרפיה, כאשר הטיפול כמובן מתבצע רק ע"י פיזיותרפיסטים שהוסמכו לתחום זה.  מנהל המכון לפיזיותרפיה במרכז הרפואי בני ציון, קובי שוורץ,  מדגיש כי, "בסוף הטיפול המטופלים יקבלו  הפיזיותרפיסטית תרגילים והנחיות לבית וכמו כן, כלים להתמודד באופן עצמאי עם התקף כזה בעתיד. וכמובן שהמטפלים במכון ילוו את המטופלים לאורך כל הדרך ויעניקו להם ייעוץ ועזרה במידת הצורך".

בכבוד רב,

גדי נס

דובר

המרכז הרפואי בני ציון

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<