חדשות

המינוי של פרופ' חזי לוי למנכ''ל משרד הבריאות זוכה לתמיכה רחבה בקהילייה הרפואית

27/05/2020

מאת מערכת אי-מד

תגובות רבות ותומכות למינוי עליו הודיעה היום משרד הבריאות לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות.  להלן הודעת המשרד:

שר הבריאות אדלשטיין בחר במנהל בית החולים ברזילי, פרופ' חזי לוי, למנכ"ל המשרד

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הודיע לפני שעה קלה כי בכוונתו למנות את פרופ' חזי לוי למנכ"ל המשרד. זאת בכפוף לאישור הממשלה. הדבר עולה בקנה אחד עם העיקרון שהציב לעצמו אדלשטיין עם כניסתו לתפקיד – מינוי מנכ"ל מקצועי.

תא"ל (במיל') פרופ' לוי (64), נשוי לרבקה, אב לשלושה ילדים וסב לנכדה. נולד להורים ילידי עיראק. שימש כקצין רפואה ראשי עד לשנת 2007. לאחר מכן מונה לסמנכ"ל בכיר וראש מינהל רפואה במשרד הבריאות. בשנת 2012 נבחר לשמש כמנהל בית החולים ברזילי באשקלון, ובשנת 2018 הוענק אות מפעל חיים מטעם שר הבריאות לעוסקים במקצועות הבריאות.

לוי, מומחה לכירורגיה, השתתף במלחמת לבנון הראשונה ולאחר מכן עמד בראש משלחת לסיוע הומניטרי של צה"ל לקוסובו והשתתף במשלחות רפואיות לסיוע הומניטרי בזאיר, קניה, מקדוניה, טורקיה ורואנדה. כקצין רפואה ראשי בנה מחדש את משק הציוד הרפואי בצה"ל.

"פרויקט חייו" של פרופ' לוי היה הקמת חדר המיון, בית חולים קרקעי וחדרי ניתוח הממוגנים של ברזילי הנחשבים כיום לאחד הממוגנים והטכנולוגיים ביותר בעולם.

בשנה האחרונה בית חולים ברזילי בהנהגתו זכה למקום שלישי בסקר שביעות רצון של הציבור – קפיצה מהתחתית בה היה בעבר. במקביל, הוא הקים רפואה משלימה ללא תשלום לילדים המאושפזים בבית החולים.

פרופ' לוי נחשב כמנהל סמכותי שנלחם עד הסוף כדי להשיג את מה שהגוף אותו הוא מייצג זקוק לו. כך היה בתקציבים שהשיג לחדר המיון הממוגן בבית החולים וכך היה במהלך הקריירה הארוכה שלו בצבא.

כמו כן יש לו ניסיון רב ברפואת חירום, דבר שהיווה פרמטר חשוב בבחירת שר הבריאות בו.
השר אדלשטיין ביקש מראש הממשלה נתניהו להביא את המינוי לאישור הממשלה בהקדם האפשרי.

אדלשטיין: "בעת כזו, עם הצורך להתכונן לגל שני של נגיף הקורונה ועם הצבתה של מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות של ישראל, פרופ' חזי לוי הוא האדם הנכון לתפקיד. הניסיון הרב שצבר לאורך השנים והצלחותיו בזירות השונות מבטיחות את הצלחתו בתפקיד החשוב כל כך של מנכ"ל משרד הבריאות. אני מבקש להודות גם למנכ"ל המשרד הנוכחי משה בר סימן טוב על העבודה המאומצת והחשובה שעשה בתפקיד".

 

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, בירך הערב (ד') את מנכ"ל משרד הבריאות המיועד, פרופ' חזי לוי; "האדם הנכון בזמן הנכון".

במכתב ששלח זמן קצר לאחר הודעת המינוי שמסר שר הבריאות יולי אדלשטיין, כתב פרופ' חגי: "ניסיונך העשיר והמגוון בשלל תפקידים בכירים שמילאת במערכת, היכרותך העמוקה עם עולם הרפואה ורפואת חירום בפרט, עם הרגולציה ועם אתגרי התקצוב, כמו גם עם הפערים הקיימים בין פריפריה למרכז – כל אלה הופכים אותך לאדם הנכון בזמן הנכון".

עוד כתב פרופ' חגי: "אני בטוח שיש במסע שעברת עד היום ובהשקפת העולם שעיצבת בדרך, כדי להביא תרומה משמעותית לקידומה ולחיזוקה של מערכת הבריאות, ובעת הזו במיוחד – למוכנותה של המערכת להתפרצות של מגפות ולאתגרים רבים נוספים העומדים לפנינו".

איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית: אנו מברכים בחום על מינויו של פרופ' חזי לוי למנכ"ל משרד הבריאות. לפרופ' לוי ניסיון עשיר ורקורד מוכח. בתפקידיו כקצין רפואה ראשי, כראש מינהל רפואה במשרד הבריאות ומנהל המרכז הרפואי ברזילי הוא הוכיח גם את מחויבתו לבריאות הציבור, מעבר להיותו מנהל רפואי בולט.  פרופ' לוי היה אורח הכבוד בסדנת איגוד רופאי בריאות הציבור בפברואר 2020 שעסקה במעמד ותפקיד  בריאות הציבור בישראל ובה דנו יחד בבית חולים מותאם תרבותית לקהילה. אנו מאחלים לפרופ' לוי הצלחה רבה בתפקידו החיוני לכל ישראלי, בשגרה ובחירום. נעמוד לימינו ונסייע לו ולמשרד הבריאות לקדם את בריאות הציבור בישראל.

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה ומ"מ יו"ר הר"י: "ארגון רופאי המדינה מברך את המנכ״ל הנבחר של משרד הבריאות פרופ' חזי לוי.
המשימות הכבירות העומדות לפני מערכת הבריאות - היערכות לחורף הקרוב, המחסור בתקני רופאות/ים אחיות/ים שיאיישו את המחלקות הפנימיות, היחידות לטיפול נמרץ והמלר״דים. המחסור ברופאות/ים מומחים הגורם להתארכות של 185% בתורים בקופות החולים, המחסור הצפוי ברופאי משפחה לאור גילם הגבוה של הרופאים בישראל, המחסור במיטות, הצפיפות, הזיהומים, עומס העבודה הבלתי אפשרי המוביל לשחיקה מוגברת- הם רק חלק מהבעיות איתן יצטרכו השר והמנכ״ל להתמודד.
אנו נעמוד לצידם ונעזור במשימה החשובה של שיפור השירות הרפואי לאזרחי ישראל ושל השמירה על בריאותם. חג שמח!". 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<