חדשות

עובדות מרכזיות בנוגע לטיפולים חדשים לאיזון פרופיל השומנים בדם (מתוך אתר Medscape)

25/06/2020

 

במהלך העשור האחרון חלה האצה בפיתוח טיפולים תרופתיים חדשים המכוונים לאיזון ערכי LDL, Lipoprotein a וטריגליצרידים במטרה לסייע בהפחתת הסיכון למחלה קרדיווסקולארית טרשתית. חלק מהטיפולים הללו מאושרים כעת כתוספת לטיפולים אחרים בדיסליפידמיה.

 

להלן חמש עובדות חשובות אודות הטיפולים החדשים לאיזון רמות השומנים בדם:

1.     על רופאים לשקול מתן מעכב PCSK-9 כתוספת לטיפול בסטטין עם Ezetimibe בחולים בהם ערכי LDL גבוהים מהיעד

תרופות ממשפחה זו מיועדות להגדיל את פעילות הקולטן ל-LDL ומחקרים הראו כי תתכן ירידה ממוצעת של כ-60% בריכוזי LDL. מחקר ODYSSEY OUTCOMES ו-FOURIER הם שני המחקרים הגדולים של חולים עם מחלה קרדיווסקולארית טרשתית, אשר הצביעו על ירידה בסיכון למחלות לב וכלי דם עם טיפול ב-Alirocumab ו-Evolocumab.

למרות שהנחיות ה-ESC/EAS וה-AHA/ACC תומכות במתן מעכבי PCSK-9, ישנם הבדלים בחוזק/דירוג ההמלצה בין ההנחיות השונות.

 

2.     מחקרים קליניים אקראיים העידו כי Inclisiran מפחית ביעילות רמות LDL בחולים עם מחלה קרדיווסקולארית טרשתית או היפרכולסטרולמיה משפחתית הטרוזיגוטית

התכשיר Inclisiran הינה מולקולה קטנה המכוונת לרנ"א שליח של PCSK9 וכך מפחית את הייצור הכבדי של PCSK9. שלושה מחקרים בשלב 3 שפורסמו לאחרונה (ORION-9, ORION-10 ו-ORION-11) הדגימו את היעילות של Inclisiran בהפחתת רמות LDL. מספר האירועים הקרדיווסקולאריים היה קטן יותר בקבוצת הטיפול ב-Inclisiran, אך המספר הכולל של האירועים היה קטן.

 

3.     על רופאים לשקול מתן Icosapent Ethyl במינון גבוה לטיפול בחולים בסיכון-גבוה עם רמות טריגליצרידים גבוהות למרות טיפול בסטטינים

Icosapent Ethyl הינו תכשיר סינתטי במינון גבוה של EPA, אשר אושר לטיפול בחולים עם היפרטריגליצרידמיה חמורה; עם זאת, מחקרים בנושא הצביעו על תועלת נוספת לטיפול. מחקר REDUCE-IT הצביע על ירידה בשיעור האירועים הקרדיווסקולאריים, אשר הייתה גדולה יותר מזו הצפויה עקב ירידה ברמות טריגליצרידים בלבד, רמז לכך שלטיפול השפעה מועילה שהיא מעבר להפחתת רמות טריגליצרידים.  מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר את התכשיר כתוספת לטיפול להפחתת הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים במבוגרים עם רמות טריגליצרידים גבוהות והמקבילה האירופאית צפוי להשלים את בחינת התכשיר להתוויה זו עד סוף השנה.

 

4.     Bempedoic Acid עשוי לסייע בטיפול בחולים שלא סבלו את הטיפול בסטטין או כתוספת לטיפול בסטטינים

 

בפברואר 2020 אושר השימוש ב-Bempedoic Acid לשימוש בארצות הברית ובאירופה כתכשיר נוסף להפחתת רמות LDL. שני מחקרים בשלב 3, CLEAR Harmony ו-CLEAR Wisdom בחנו את הבטיחות והיעילות של התכשיר כתוספת לטיפול נסבל מקסימאלית בחולים עם מחלה קרדיווסקולארית טרשתית ו/או היפרכולסטרולמיה משפחתית הטרוזיגוטית, בהשוואה לפלסבו. בשני המחקרים נרשמה ירידה משמעותית בערכי LDL עם טיפול ב-Bempedoic Acid, בהשוואה לפלסבו. התכשיר עשוי לשמש כחלופה לטיפול בחולים שאינם סובלים את הטיפול בסטטינים עקב תופעות לוואי ברמת השריר.

 

5.     טיפולים להשתקת גנים כאמצעי לשיפור פרופיל השומנים

מספר תכשירי ASO (Antisense Oligonucleotide), העשויים להשתיק חלבוני בקרה מרכזיים במסלולי Lipoprotein A ו-Apolipoprotein CII, מצויים כעת בשלבי בדיקה. מחקר שכלל קרוב ל-300 חולים עם מחלה קרדיווסקולארית טרשתית ורמות Lipoprotein A מוגברות דיווח על ירידה של 80% בליפופרוטאינים בקרב חולים שקיבלו את משטר המינון הגבוה ביותר של TQI230, בהשוואה לירידה של 6% בקבוצת הפלסבו. לא תועדו תופעות לוואי חמורות על-רקע הטיפול.

 

 

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

ב-30/6 ב-20:30 יוצגו ההנחיות הישראליות החדשות לדיסליפדמיה בוובינר מיוחד שניתן להירשם אליו בקישור זה , אשר בין היתר יעסקו כמובן במקומם של הטיפולים החדשים.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<