חדשות

טיפולים לגלאוקומה בשחרור-ממושך מאפשרים התאמה פרטנית של תכנית הטיפול (מתוך כנס ה-OSN)

19/10/2021

 

מתן תרופות בשחרור-ממושך לטיפול בגלאוקומה מציע אפשרות חדשה להפחתת לחץ תוך-עיני ללא התבססות על ניתוח או טיפות ומספק לרופאים דרך להתאמת תכנית הטיפול לחולים פרטניים, כך מסבירים מומחים במהלך כנס ה-OSN New York.

 

טיפולים בשחרור-ממושך לגלאוקומה משתלבים היטב עם אפשרויות אחרות לטיפול כאשר רופאים פועלים במטרה להתאים את תכניות הטיפול לחולים. בחולים שאינם מתאימים לטיפול לייזר או ניתוח, כולל אלו עם מחלות רקע או חולים לאחר טרבקולופלסטיה סלקטיבית בלייזר או ניתוח אך גם אינם יכולים להשתמש בצורה יעילה בטיפול, תתכן תועלת לטיפולים בשחרור-ממושך.

 

במרץ 2020 אישר מנהל המזון והתרופות האמריקאי את Durysta (Bimatoprost), שתל בשחרור-ממושך של חברת Allergan, אשר אושר להפחתת לחץ תוך-עיני בעיניים עם גלאוקומה בזווית-פתוחה או יתר לחץ עיני.

 

ישנן מערכות אחרות בשחרור-ממושך המצויות בשלבי פיתוח, כולל מערכות מסוג-טבעת, עדשות מגע, שתלים, מיקרו-ספרות, ננו-ספרות וג'לים. היעילות, הבטיחות, משך והעלות יתרמו כולם להצלחה או לכישלון של אפשרויות טיפול אלו.

 

המומחים מאמינים כי טיפול במערכות לשחרור-ממושך מהווה את העתיד, כאשר לא מדובר רק ב-Bimatoprost. חשוב מאוד להקשיב למטופלים במטרה להתאים באופן פרטני את תכנית הטיפול הטובה ביותר לכל חולה.

 

מתוך כנס ה-OSN

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<