חדשות

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית קורא לחולים עם מחלות כרוניות לקבל חיסונים כנגד שפעת (מתוך הודעת ה-CDC)

01/11/2021

 

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (Centers for Disease Control and Prevention) בארצות הברית קורא לחולים עם מחלות כרוניות, דוגמת מחלת לב, לקבל חיסון כנגד שפעת כהכנה לקראת עונת השפעת 2021-2022.

 

על-פי ההודעה של המרכז, כ-35 מיליון חולים נדבקו בנגיף במהלך עונת השפעת ב-2019-2020, כולל 380,000 אשפוזים ו-20,000 מקרי תמותה.

 

מבין האשפוזים עקב שפעת שדווחו למרכז לבקרת מחלות ומניעתן, כ-9 מכל 10 חולים סבל לפחות ממחלה כרונית אחת וכמחצית מהחולים סבלו ממחלת לב.

 

על-פי ההודעה, פעילות שפעת בעונת 2020-2021 הייתה נמוכה עם התפתחות חסינות נמוכה ברמת האוכלוסייה וסיכון מוגבר בחולים עם מחלות לב ומחלות כרוניות אחרות. המומחים מבהירים כי אוכלוסיות בסיכון מוגבר לסיבוכי שפעת כוללות חולים עם מחלות נוירולוגיות ונוירו-התפתחותיות, מחלות דם, מחלת ריאות כרונית, הפרעות אנדוקריניות, מחלת לב, הפרעות כבד ומחלות מטבוליות, השמנה עם מדד מסת גוף של מעל 40 ק"ג למטר בריבוע, מערכת חיסון מוחלשת עקב מחלות או תרופות, אירוע מוחי קודם, מוגבלויות מסוימות הקשורות בליקוי תפקוד שרירים, תפקוד ריאתי, או קשיי שיעול, בליעה או סילוק נוזלים מדרכי האוויר.

 

על-פי ההערכות, כמחצית מהמבוגרים בגילאי 8 עד 64 שנים עם לפחות מחלה כרונית אחת קיבלו חיסון כנגד שפעת בעונה הקודמת. המשמעות היא כי חלק גדול מהחולים נותרו בסיכון להתפתחות מחלה חמורה מאוד על-רקע שפעת ואינם זוכים להגנה להם הם זקוקים. מטריד עוד יותר כי מחלת לב וסוכרת היו שתי המחלות הכרוניות הנפוצות ביותר בקרב מבוגרים מאושפזים במהלך עונות השפעת בשנים האחרונות – כמחצית מהמבוגרים המאושפזים עם שפעת סבלו ממחלת לב וכ-30% סבלו מסוכרת.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<