חדשות

איגוד רופאי בריאות הציבור: דרושה היערכות מקצועית ולא רק תגובה, עדכון יומי: ירידה במספר מקרי התמותה החדשים בעולם

27/02/2020

מאת מערכת אי-מד

על רקע הודעות משרד הבריאות בנוגע להיערכות מול התפשטות נגיף הקורונה והביקורת הרבה מצד גורמים בענף התיירות על ההמלצה שלא לטוס, ואיסור הגעת נוסעים זרים מאיטליה עליו הכריז היום משרד הפנים , גם איגוד רופאי הציבור מפרסם ההודעה הבאה:

היערכות מקצועית ולא רק תגובה
 
"קבלת ההחלטות בנושא התפרצות הקורונה חייבת להיות מבוססת על מקצוענות, ולא על פחדים, בהתאם לעקרונות בריאות הציבור. מטרת ניסיונות ההכלה היא לקנות זמן יקר להיערכות להתפשטות רחבת היקף. לכן עיקר המאמץ צריך להיות מופנה להיערכות יסודית להתפשטות נרחבת של קורונה בישראל. לצורך כך חייבים לחזק מיידית את מערכת הבריאות המוחלשת בדגש על בריאות הציבור כולל מערך הניטור והמעבדות, להכשיר כוח אדם, ולהיערך בצורה מקצועית בכל המסגרות מחוץ למערכת הבריאות, בתיאום בינלאומי ובהתאם לתקנות הבריאות הבינלאומיות."
 
 
עד כאן לשון ההודעה. אין כאן ביקורת ישירה על הודעות והחלטות המשרד אבל גם לא תמיכה גורפת באופן שבו המשרד מתנהל כעת בנושא.
 
מבחינת תמונת מצב עולמית , מספר המקרים ביממה האחרונה (ה-26/2) עמד על 1000, כאשר רק 450 מקורם מסין. המוקד הגדול ביותר כעת הוא דרום קוריאה עם 505 מקרים חדשים, ולאחר מכן יפן (35) וכווית (17). באירופה - 6 מקרים חדשים (כשבאיטליה שהייתה המוקד הגדול ביותר באירופה בימים האחרונים מספר המקרים המצטבר עומד על 470, מהם 12 נפטרו).
 
מבחינת תמותה הבשורות דווקא מעודדות יותר: כפי שניתן לראות בגרף מקרי התמותה היומיים יש מגמת ירידה מובהקת ב-3 הימים האחרונים, עם 38 מקרים "בלבד" ביממה האחרונה.
 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<