חדשות

ועדה של ה-CDC תומכת פה אחד במתן בוסטרים של חיסוני מודרנה וג'ונסון וג'ונסון (מתוך הודעת ה-CDC)

22/10/2021

 

ועדה מייעצת של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן המליצה פה אחד על מתן מנות בוסטר של חיסונים כנגד נגיף הקורונה של חברת מודרנה ושל חברת ג'ונסון וג'ונסון, זאת בהתאמה לאישור שניתן השבוע מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

 

ועידת ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices) הצביעה פה אחד, עם 15 תומכים וללא מתנגדים, בעד מתן מנת בוסטר יחידה במרווח של לפחות שישה חודשים לאחר השלמת שתי מנות חיסון מבוסס רנ"א שליח כנגד נגיף הקורונה לאוכלוסיות בסיכון, כפי שנקבע באישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי. האישור למתן מנה של החיסון של חברת פייזר ניתן ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי והומלץ ע"י ה-ACIP בחודש שעבר.

 

ועידת ה-ACIP גם המליצה פה אחד בעד מתן מנת בוסטר יחידה לכל מבוגר בגילאי 18 שנים ומעלה – לא רק לקבוצות בסיכון – אשר קיבל את החיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון, עם המלצה למתן מנת הדחף חודשיים לאחר המנה הראשונה, זאת בהתאמה לאישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

 

ועידת ה-ACIP לא הצביעה באופן ספציפי על ההמלצה לאפשר למטופלים לבחור מנת בוסטר השונה ממנת החיסון המקורי שניתן להם – גישה שזכתה לשם Mix and Match, המאושרת כעת ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי – אך נקבע כי במידה ואותו חיסון אינו זמין או שישנה העדפה לחיסון אחר, אזי ניתן לבחור במתן מנת חיסון שונה מהחיסון שניתן קודם לכן.

 

אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי התיר מתן מנת בוסטר של חיסון של חברת מודרנה למבוגרים בגילאי 65 שנים ומעלה, מטופלים בגילאי 18-64 שנים המתגוררים במרכזים סיעודיים, או אלו בגילאי 18-64 שנים עם מחלות רקע או בסיכון מוגבר לזיהום עקב חשיפה תעסוקתית או מוסדית, בדומה לחיסון של חברת פייזר. מנות בוסטר של חיסון של חברת מודרנה יינתנו במינונים של 50 מיקרוגרם – מחצית ממינון החיסון המקורי.

 

מחברת מודרנה נמסר כי מנות הבוסטר של החיסון הובילו לעליה של פי 23 עד 44 בהגנה מפני זיהום בנגיף הקורונה. מחברת ג'ונסון וג'ונסון נמסר כי מתן מנת בוסטר לאחר חודשיים הביאה להעלאת ההגנה מפני החיסון מ-70% ל-94% במחקר בשלב 3.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<