חדשות

תסמינים ארוכי-טווח של זיהום בנגיף הקורונה בילדים (מתוך MedRxiv)

21/02/2021

 

מחלת הקורונה עלולה לגרום לתסמינים ארוכי-טווח בילדים, כך עולה מנתונים חדשים שטרם עברו סיקור עמיתים ופורסמו באתר MedRxiv. מהממצאים עולה כי ילדים עלולים לסבול מתסמינים ממושכים של הזיהום הנגיפי, בדומה למבוגרים, כאשר התסמינים עלולים להישאר חודשים לאחר הזיהום הראשוני.

 

בעוד שבילדים לא היו נתונים רבים אודות היקף המקרים בהם נותרים תסמינים ממושכים של זיהום בנגיף הקורונה לאחר השלב האקוטי של הזיהום, מחקר עוקבה גדול במבוגרים מצא כי 76% מאלו שנדבקו בנגיף דיווחו על לפחות תסמין מושך אחד 6 חודשים לאחר הזיהום.

 

החוקרים השלימו סקר שכלל מטפלים ב-129 צעירים ברומא, איטליה. כל החולים היו מתחת לגיל 18 שנים, עם הוכחה מעבדתית לזיהום בנגיף הקורונה. שאלון ייעודי שפותח ע"י ה-ISARIC Global COVID-19 Follow-Up Working Group, קבוצה בינלאומית של חוקרים שמחקרים ראשונים שלהם הצביעו על תסמינים ממושכים של COVID-19 במבוגרים. השאלון כולל התייחסות לתסמינים נשימתיים, עייפות, גודש אפי, כאבי שרירים ותסמינים אחרים.

 

בלמעלה מ-50% מהילדים היה לפחות תסמין אחד שנותר 4 חודשים ומעלה לאחר האבחנה, כאשר בקרוב לרבע מהילדים (22.5%) דווח על שלושה תסמינים, או יותר, אשר נותרו לאורך זמן.למרות שתסמינים ממושכים היו נפוצים יותר באלו שפיתחו מחלה עם תסמינים או אלו שאושפזו בשלב הזיהום האקוטי, גם חולם ללא תסמינים בשלב האקוטי של המחלה תיארו תסמינים מספר חודשים מאוחר יותר.

 

מבין החולים שחוו תסמינים ממושכים של הזיהום הנגיפי, 42% דיווחו כי תסמינים אלו פגעו בחיי היומיום שלהם.

 

עד כה, לא היו נתונים רבים אודות תסמינים ממושכים של זיהום בנגיף הקורונה בילדים, אם כי תסמינים ממושכים במבוגרים תוארו בשכיחות הולכת וגדלה זמן קצר לאחר פרוץ המגפה.

 

מתוך MedRxiv

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<