חדשות

חיסון של חברת מודרנה כנגד COVID-19 נכנס לשלבי מחקר אחרונים (מתוך הודעת חברת Moderna)

29/07/2020

 

חברת מודרנה הודיעה כי החלה במחקר בשלב-אחרון לבחינת היעילות של החיסון של החברה כנגד COVID-19, המחקר הראשון מסוגו תחת תכנית ממשלת טראמפ להאצת פיתוח אמצעים כנגד נגיף הקורונה החדש.

 

במחקר תבחן התגובה לחיסון של 30,000 מבוגרים שלא נדבקו בנגיף, צעד אשר פרסומו בחדשות הוביל לזינוק של למעלה מ-8% במניות החברה. המטרה היא לבחון את בטיחות החיסון ואם החיסון עשוי למנוע זיהום תסמיני לאחר שתי מנות. עוד תבחן ההגנה האפשרית של החיסון מפני תמותה וכן אם מנה יחידה עשויה למנוע התפתחות COVID-19 תסמיני.

 

המתנדבים יקבלו שתי זריקות במרווח של כ-28 ימים, כאשר המתנדבים יחולקו באקראי לקבלת זריקות במינון של 100 מיקרוגרם של mRNA-1273 או שתי זריקות של מי מלח כפלסבו. המחקר סמוי, כך שהחוקרים והמשתתפים אינם מודעים לקבוצה בה הם משתתפים.

 

הממשל הפדראלי תומך בפרויקט החיסון של חברת מודרנה במסגרת תכנית Operation Warp Speed Program. מודרנה קיבלה קרוב למיליארד דולרים מממשלת ארצות הברית, אשר בחרה בה כאחד החיסונים הראשונים אש ייבחן במחקר גדול בבני אדם.

 

ישנם למעלה מ-150 חיסונים כנגד נגיף הקורונה בשלבי פיתוח שונים, כאשר 23 צפויים להיבחן במחקרים בבני אדם ברחבי העולם והחיסון של חברת מודרנה הינו בין החיסונים בשלבי הפיתוח המתקדמים ביותר.

 

מתוך הודעת חברת Moderna

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<